Кінець Рамадану відзначають мусульмани всього світу

  У ці вихідні 30-денний піст завершується святом розговляння Ід уль-Фітр. Віряни традиційно відзначають його у родинному колі. Для багатьох це - єдиний час, коли збирається вся родина.

  Місяць суворого посту добігає кінця. Протягом 27 днів правовірні мусульмани не їли та не пили від світанку до заходу сонця. Завершити ж Рамадан віряни збираються удома, разом із родинами. Однак місць у транспорті для всіх не вистачає. Із Дхаки, столиці Бангладеш, до рідних домівок люди готові годинами їхати стоячи. Кому не вистачає місця всередині вагона - лізе на дах.

  Мухаммед Абу Шана Джалаль, пасажир: "Святкувати Ід я збираюся вдома, у Джойпураті, але ще не маю квитка. Тому мені доведеться їхати на даху чи стояти у проході. Мені будь-що треба відсвяткувати Ід разом із матір`ю".

  Схожа ситуація і в Індонезії. Там мільйони людей намагаються дістатися домівок залізницею, водою чи повітрям. Дехто збирається долати сотні кілометрів на мопеді.

  Варійоно, мешканець Джакарти: "Мій син має побачити свою бабусю. На Ід уль-Фітр приїде вся моя сім`я. Це - єдиний час, коли ми збираємося під одним дахом. Ми усі працюємо у різних містах, тому можемо зустрітися лише на Ід". 

  Підготовка до Ід уль-Фітра починається за 4 дні. Люди прибирають помешкання та відвідують могили родичів.  Кожен правовірний має до свята помитися та увібратися у новий чистий одяг. Жінки спеціально до свята роблять косметичні процедури та розписують хною руки.

  Шейла Ахмед, косметолог: "До нас приходять зробити чистку обличчя, епіляцію, вищипати брови, але найпопулярніша послуга - менді, розпис тіла хною".

  У перекладі з арабської Рамадан означає "горіти". Віряни впевнені: якщо дотримуватися посту, не брехати та не розважатися під час священного місяця, їхні гріхи згорять. Це станеться саме у ніч проти Ід уль-Фітр - тоді Аллах вирішує долю кожної людини на наступний рік.

  Мирослава Пеца, 5 канал

  Попередній матеріал
  Південь Китаю потерпає від тайфуну
  Наступний матеріал
  Дівчата-моделі прибирали вулиці Харкова [відео]
  Теги: