Кількість жертв заворушень в Єгипті зросла до 38 осіб

  Кількість жертв сутичок у Каїрі неупинно зростає. 38 осіб загинуло та понад дві тисячі травмовано - такі дані оприлюднив "Єль-Надім Центр". Ця організація пильно слідкує за жертвами насильства в Єгипті.
  Заворушення тривають вже п’ятий день. Натепер мітингарі залишаються на площі Тахрір. Порядок там пильнують народні комітети. Вони облаштували імпровізовані контрольно-пропускні пункти і обшукують усіх, хто входить на площу. На сусідніх вулицях, тим часом, тривають сутички мітингувальників із поліцією. Напередодні з`явилися повідомлення, що силовикам вдалося домовитися з протестувальниками про припинення нападів, але відновити порядок поки що не вдається. Тим часом, прокуратура країни розпочала розслідування обставин, за яких заворушення виникли.

  На одній з вулиць Каїра - опудало маршала Тантаві. Саме його єгиптяни звинувачують у застосуванні сили проти мітингувальників. Люди вимагають негайної відставки військового уряду та переданні влади тимчасовій раді. Протест висловлюють камінням і піснями. До центру Каїра продовжують стікатися незадоволені.

  Мохамед Абд: "Поліція підпалює будинки і звинувачує нас. Вони жбурляють у нас коктейлі Молотова та стріляють бойовими набоями. Хтось біля мене втратив око, але сказав що повернеться".

  Мільйони людей в Єгипті сподіваються на новий уряд та свіжі рішення в економічній сфері. Після повалення режиму Хосні Мубарака ефективність металургійної газузі знизилася на 40 відсотків. Держава заморозила всі інвестіції у важку промисловість. Власники заводів кажуть - змушені працювати три дні на тиждень. Протести в центрі Каїра зачіпають і дрібний бізнес. Крамниці та банки навколо площі Тахрір не працюють через небезпеку пограбувань.

  Гамаль Юсеф, власник крамниці: "Я ще працюю, бо є клієнти. Але торгівля майже вмерла. Навколо хаос. Протести лякають людей".

  Халіфа Абдель Латіф Махмуд, продавець: "Країна паралізована. Раніше навколо мене було багато покупців, зараз - нікого. Всі бояться площі Тахрір".

  Військова рада у відставку не поспішає. Натомість, пропонує провести референдум. Протестувальники таку ідею відкидають і продовжують збиратися біля Міністерства внутрішніх справ, яке санкціонувало силовий розгін демонстрантів. Спецзагони поліції, які охороняли будівлю, вже замінили на солдатів регулярної армії.

  Дмитро Яковенко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Меморіалі жертв Голодомору відкрилась виставка "Трагедія одного села"
  Наступний матеріал
  Різдвяну ялинку для Папи Римського відправили із Закарпаття до Ватикану
  Теги: