Кількість жертв заворушень в Єгипті зросла до 37 осіб

  До 37-ми зросла кількісь жертв заворушень у Єгипті. Зіткнення тривають вже п`ятий день. На найбільшій площі Каїра мітингують тисячі людей. Активісти продовжують прибувати до наметового містечка, попри обіцянки військової ради - напередодні та прийняла відставку уряду, погодилася пришвидшити проведення виборів президента і провести референдум щодо негайної передачі влади цивільним. Але мітингарі й далі наполягають на негайному розпуску військової ради.

  У центрі Каїра заблоковано рух, місцеві крамниці й офіси не працюють. Мітингарі не припинили протести навіть після поступок з боку військової ради. Напередодні влада пообіцяла - главу держави єгиптяни оберуть у липні наступного року. Раніше волевиявлення планували на дві тисячі тринадцятий. Також військові погодилися сформувати кабмін національної єдності за участі представників різних політичних сил.

  Хусейн Тантаві, голова Військової ради Єгипту: "Збройні сили діють виключно в інтересах громадян Єгипту і не збираються узурпувати владу. Якщо на референдумі люди проголосують за припинення повноважень військової ради - ми негайно подамо у відставку".

  Вночі на площі Тахрір поблизу міністерства внутрішніх справ сталися нові сутички. Протестувальники звинуватили поліцію в жорстокому придушенні мирних виступів і спробували прорватися до відомства. Правоохоронці стримали натовп гумовими кулями, кийками та сльозогінним газом.

  Самі Мохаммед, протестувальник: "Ми не довіряємо військовим. Вони стріляють у нас, як це робили представники режиму Хосні Мубарака. Демонстрації припиняться тільки тоді, коли ми впевнимося, що демократичні реформи втілені в життя".

  Міжнародна спільнота закликає владу та опозицію Єгипту припинити насилля перед парламентськими виборами. Волевиявлення призначено на двадцять восьме листопада. Сполучені Штати оприлюднили заяву, в якій радять єгипетським правоохоронцям стримуватися під час акцій протесту. В іншому разі Білий дім може поставити під сумнів об`єктивність результатів майбутніх виборів.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  III лауреатом премії "За громадянську позицію" став Сергій Грабовський
  Наступний матеріал
  У Новій Зеландії пілот дивом вижив під час аварії гелікоптера
  Теги: