Кількість жертв урагану Айрін у США зросла до 44 осіб

  Уже до сорока чотирьох зросла кількість жертв негоди у США. Це - результат урагану Айрін, який пронісся над східним узбережжям країни два дні тому. Зараз буревій ослаб до тропічного шторму, але досі небезпечний. Стихія рухається на схід і натепер вирує у Канаді.

  Сполучені Штати оговтуються від удару стихії. Ураган Айрін завдав країні чимало лиха. Він пронісся над густозаселеним східним узбережжям і спричинив руйнування та повені. Загинули десятки людей, а суму збитків оцінюють у понад 7 мільярдів доларів. Лише у штатах Конектикут, Нью-Джерсі та Нью-Йорк паводки пошкодили будинки понад 3-ох мільйонів людей. А мешканці Вермонту кажуть: повінь, спричинена Айрін, стала для штату найпотужнішою за кілька десятків років. Фахівці попередили: найближчими днями висока вода не спаде.

  Крейг Фугейт, адміністратор Федерального бюро з надзвичайних ситуацій: "Ми зафіксували рекордні паводки у Вермонті та Нью-Йорку. Вода у деяких ріках ще не сягнула піку і продовжує підніматися. Тож, у найближчі два-три дні можна очікувати нових повеней".

  Влада США застерегла людей: після урагану на них чекають нові відключення електроенергії. Мільйони мешканців постраждалого регіону зараз змушені обходитися без світла. Втім, американці не скаржаться, а беруться до роботи. 

  Волонтерка: "Ми прибираємо після урагану Айрін. По Лонг Біч стихія вдарила досить сильно, тож роботи чимало. Електрики у нас досі немає, тож працюємо, допоки надворі світло".

  Нью-Йорк опинився на шляху урагану у неділю. Місцеві мешканці кажуть - місто постраждало менше, ніж побоювались, адже до удару стихії підготувалися заздалегідь. Натепер у найбільшому мегаполісі країни вже працюють аерпорти, метро, біржі та банки. Втім, і у самому Нью-Йорку, і в його околицях доведеться ще ремонтувати десятки доріг та мостів.  

  Пітер Лукас, власник кафе: "Ми підготувалися до урагану Айрін. Запасли багато мішків з піском, купили генератор. Тож щойно вода спала - ми негайно відкрилися. Втім, таких, як ми - небагато. Те, що коїлося у місті під час урагану - було справжнім божевіллям".

  Фахівці кажуть: Айрін увійшов до трійки найбільш руйнівних ураганів у історії США. Між тим, зараз стихія вирує у Канаді. Айрін ослаб до тропічного шторму, втім досі небезпечний. На сході Канади - сильні зливи та поривчастий вітер. Рух транспорту у регіоні паралізовано, вулиці міст - підтоплені, без електрики залишилися щонайменше 250 тисяч домівок.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Число отруєних російських туристів у Туреччині зросло до 103 осіб
  Наступний матеріал
  У фавелах Ріо-де-Жанейро відкрили низку туристичних маршрутів
  Теги: