5.ua

Кількість жертв терактів у світі за рік зросла на 61% - доповідь

  У 2013 році порівняно із попереднім кількість жертв терористичних актів зросла на 61% і склала близько 18 тисяч осіб.


  Про це свідчать дані дослідження Global Terrorism Index австралійсько-американського дослідницького Інституту економіки та миру.

  При цьому на 44% зросла і кількість терористичних нападів - у 2013 році їх було скоєно майже 10 тисяч.

  Понад 80% жертв припадають на п'ять країн: Ірак, Афганістан, Пакистан, Нігерію і Сирію.

  Ірак визнаний країною, яка найбільше постраждала від дій терористів. У 2013 році бойовики здійснили там близько 2,5 тисячі терактів, в ході яких загинули 6,4 тисячі осіб.

  Як зазначає дослідження, за більшість із них відповідальні екстремістські угруповання "Ісламська держава", "Аль-Каїда", "Боко харам" та "Талібан". Найчастіше вони використовують вибухівку для здійснення атак, тоді як смертники здійснили тільки близько 5% усіх терактів з 2000 року.

  Україна у рейтингу країн, найбільш постраждалих від тероризму, знаходиться на 51 місці серед 162 країн. У 2013 році тут сталося чотири терористичні акти, внаслідок яких загинула одна людина та троє постраждали.

  Експерти відзначають, що, незважаючи на зростання терористичної загрози, кількість загиблих в результаті терактів значно поступається чисельності жертв рядових умисних вбивств. Так, в 2013 році у світі від рук звичайних вбивць загинули 437 тисяч осіб.
  Попередній матеріал
  Українські війська закріплюються на Луганщині
  Наступний матеріал
  Греки відзначили річницю студентського повстання бійками з поліцією
  Теги:
  Loading...