Кількість жертв тайфуну на Філіппінах зросла до 20 осіб

  20-ро людей загинули внаслідок розгулу стихії на Філіппінах. Там напередодні вирував тайфун Несат. Ще 35 - зникли безвісти. Понад 50 тисяч людей довелося евакуювати. Тайфун поступово вщухає, у країні почали відновлювальні роботи.

  Наймасштабніша проблема на Лусоні - найбільшому з філіппінських островів - з електропостачанням. Від відсутності світла потерпають понад мільйон місцевих мешканців. Тайфун спричинив потужні повені. Щоби уникнути масштабних руйнувань, влада - відкрила шлюзи чотирьох водосховищ. Через високу воду стаються зсуви ґрунту. Досі не відновили рух на одній із найбільших магістралей Лусону. Пошкоджені й багато будинків.

  Постраждалий: "Усі, хто постраждав від тайфуну, очікують на допомогу. Наш будинок - ущент зруйнований. Ми сподіваємося, що отримаємо хоч якусь компенсацію".

  Затопило і прибережні райони філіппінської столиці - Маніли. Під водою опинилися, зокрема, лікарня, фешенебельний готель та посольство США. Але найбільше пошкоджені - бідні квартали міста. Тамтешні мешканці будують житло з непридатних для цього матеріалів, тож хатинки не можуть витримати удару стихії.

  Постраждала: "Велика хвиля вдарила наш будинок. Він розвалився просто на очах. Уламки ще й засипало купою сміття, яке принесло з водою. Тепер нам немає, де спати".

  Понад 50 тисяч людей шукали порятунку від тайфуну в евакуаційних центрах. Волонтери, які там працюють, зазначають - через негоду багато хто застудився. Тож людям потрібний не лише дах над головою, а й ліки.

  Рові Джимано, волонтер Червоного хреста: "Ті, хто вже залишив евакуаційні центри, сподіваються на допомогу уряду. Багато людей - хворі, у них висока температура".

  Життя в країні поступово відновлюється. У Манілі - частково поновили електропостачання та рух потягів. Запрацювали біржа, урядові установи та деякі школи. Тайфун рухається на північний захід країни. Його потужність змешшилася. За попередніми оцінками, Несат завдав збитків на понад 2 мільйони доларів.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Болгарії затримали циганського барона, звинуваченого у погрозах
  Наступний матеріал
  КВУ: новий закон про вибори ігнорує рекомендації Венеціанської комісії
  Теги: