Кількість жертв пожежі в тюрмі у Гондурасі зросла до 377 осіб

  Президент Гондурасу звільнив чільника системи виправних закладів і керівника в`язниці в місті Комаягуа, в якій напередодні сталася пожежа. У вогні загинули, за останніми даними, 377 людей. Поліція розслідує обставини трагедії.

  Поліція та армія розбирають завали у згорілій в`язниці. Знайдені тіла пакують у поліетиленові мішки та складають на подвір`ї. Кількість загиблих - наближається до 4-х сотень. Їх спробують упізнати, але працівники моргу кажуть - це малоймовірно, бо тіла сильно обгоріли. Поки що поліція опитує рідних - збирає інформацію про особливі прикмети в`язнів.

  Хосе Мануель Гомес, волонтер Червоного хреста: "Це жахливо, там дуже страшно. Ми збираємо тіла в мішки, а вони розсипаються на попіл. Я шокований".

  Кілька сотень родичів арештантів атакували поліцію. Люди хотіли прорватися на територію буцегарні, щоби знайти рідних. Вони закидали охоронців в`язниці пляшками та камінням. Ті - відповіли сльозогінним газом. Бурхливе обурення викликала інформація, яку повідомили місцеві ЗМІ: поліція не відімкнула двері, щоби випустити людей із камер, коли ж ті спробували вибратися через дах - відкрила вогонь.

  Роза Мальдонадо, мати в`язня: "Мені дуже сумно. Тут я втратила родину. У цій в`язниці був мій син, і він загинув у вогні. Він не зміг вийти з камери, тому що двері були замкнені".

  Геріберто Рівас, уцілілий в`язень: "Замість того, щоб допомогти в`язням вийти, охорона в`язниці силою тримала їх у палаючих камерах. Не знаю, яким дивом вдалося врятуватися мені. Дякую Богові, що живий".

  Поліція вважає, що причиною займання у в`язниці стало коротке замикання або хуліганство - хтось із арештантів міг підпалити матрац. ЗМІ запевняють - пожежа стала наслідком бунту. Організація американських держав вирішила надіслати до Гондурасу спеціальну комісію для вивчення обставин пожежі. Розібратися обіцяє й президент країни Порфіріо Лобо.

  Порфіріо Лобо, президент Гондурасу: "Військові встановили тенти для родичів загиблих. Там вони можуть отримати медичну допомогу та харчі. Я обіцяю провести ретельне розслідування інциденту і з`ясувати, що сталося у в`язниці. Потому в усіх виправних закладах країни переглянуть умови утримання".

  Загалом, у виправному закладі перебували 850 в`язнів - у півтора рази більше, ніж мало бути. Пожежники вважають - якби не перенаселеність, жертв було б у рази менше. Ще два роки тому влада країни заявляла - тюрми у Гондурасі переповнені. Відтоді ситуація - не змінилася. Зараз у 24 виправних закладах перебувають 13 тисяч людей - у півтора рази більше, ніж можуть вмістити в`язниці.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Бухаресті вперше за кілька тижнів припинився снігопад
  Наступний матеріал
  Суд у справі Пукача завершив допит обвинуваченого
  Теги: