Кількість загиблих внаслідок землетрусу у Японії перевищила 12.000 людей

  Майже 15 з половиною тисяч зникли безвісти. Такі оновлені дані наводять у Національному поліцейському управлінні. І вперше з моменту аварії на АЕС "Фукусіма-1" - фахівці заміряли рівень радіації у 20-кілометровій зоні поблизу станції. Подекуди - він у тисячу разів вищий за норму. У ґрунті та воді - рівень радіації також значний. Припинити витік радіоактивної води з реакторів поки що не вдається.

  Радіоактивна вода - продовжує витікати з АЕС "Фукусіма-1". Рівень забруднення - сягає тисячі мілізівертів за годину. Така доза радіації - смертельно небезпечна для людини. Фахівці планують зупинити витік зараженої речовини за допомогою поглинального полімеру. Він може вбирати великий об`єм води. Спеціалісти сподіваються, що застосування полімера разом із бетонуванням тріщини - зупинить витік. Утім, влада визнає - подолати цю проблему буде вкрай складно. Зараз розглядається питання розширення евакуаційної зони навколо станції.

  Юкіо Едано, держсекретар кабміну: "Витік радіоактивних речовин із атомної станції може тривати протягом кількох місяців. Мешканці небезпечної зони навколо АЕС - деякий час не зможуть повернутися у свої домівки. Влада Японії - надасть евакуйованим усю необхідну підтримку".

  Під час робіт на атомній станції - знайдено тіла двох загиблих працівників. До цього моменту - офіційно вважалося, що під час природної катастрофи на Фукусімі ніхто не загинув. Медики стверджують, що обидва працівники - загинули через травми, несумісні із життям.

  Казуфумі Сузукі, речник ТЕПКО: "Двоє наших працівників зникли 11 березня. У момент цунамі вони працювали на станції. Ми постійно шукали їх. Нарешті, тіла знайшли у підвалі однієї з будівель".

  Компанія ТЕПКО - продовжує відкачувати радіоактивну воду з підвалів турбінних відділень 1, 2 і 3 енергоблоків. Цю воду планують перемістити до сховища у 2-гому реакторі. Для цього його очищують - відкачують забруднену воду до спеціального танкера та заливають свіжу воду з баржі збройних сил США. Водночас до понеділка планують підключити систему охолодження до зовнішніх джерел живлення замість аварійних генераторів, які працюють зараз.

  Попередній матеріал
  120 українців мають намір покинути Лівію на кораблі "К. Ольшанський"
  Наступний матеріал
  Фомін: У справі Кучми є політична складова
  Теги:
  Loading...