Кількість загиблих через заворушення в Єгипті збільшилась до 7 чоловік

  До 7-ми зросла кількість загиблих під час масових заворушень у Єгипті. Сотні людей - зазнали поранень. За участь у мітингах опозиції - затримали більше тисячі активістів. Але це не зупиняє протестувальників, вони влаштовують усе нові і нові акції громадянської непокори. Сьогодні у Каїрі - планують багатотисячну акцію протесту.

  Прибічники опозиції закидали поліцейських камінням, а потім підпалили відділок у місті Суец. Правоохоронці, щоби розігнати натовп застосували водомети. Влада посилила охорону урядових будівель і наказала закрити всі крамниці, оскільки в місті зафіксували кілька випадків мародерства. Лідери опозиції ж наголошують на конституційному праві громадян проводити мітинги та демонстрації.

  Мохамед Ель-Барадеї, лауреат Нобелівської премії миру та екс-голова, Міжнародної агенції з атомної енергії: "Я повторював уже багато разів, що право на мирний протест є невід`ємним правом кожного єгиптянина, кожної людини. Ми не хотіли влаштовувати демонстрації, щоби повалити цей режим. Ми збирали підписи, бойкотували вибори, але влада не зважала на це. Тепер люди вийшли на вулиці, щоби відстояти свої права".

  Сполучені Штати вірять у стабільність уряду Хосні Мубарака, але підтримують право громадян на мирне волевиявлення. Про це заявив речник Білого Дому Роберт Гіббс під час прес-конференції у Вашингтоні. Нещодавно США схвалили повалення президента Бен Алі в Тунісі. Щодо Єгипту Білий Дім, схоже, вирішив тримати нейтралітет.

  Роберт Гіббс, речник Білого Дому: "Ми не обираємо між президентом і народом Єгипту. Хосні Мубарак є нашим близьким багаторічним партнером. Але ситуація може покращитися, якщо він погодиться на демократичні реформи в країні".

  Напередодні до Єгипту повернувся шістедсяти восьми річний Мохамед Ель-Барадеї. Лауреат Нобелівської премії миру та екс-голова Міжнародної агенції з атомної енергії має очолити сьогоднішню опозиційну демонстрацію в Каїрі. Минулого року він уже брав участь у антиурядових акціях. Але незабаром виїхав за кордон, де й мешкав до початку теперішніх масових заворушень.

  Олександр Войтко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  На світових ринках упала ціна на нафту
  Наступний матеріал
  Залізнична аварія в Індонезії: 3 людей загинуло
  Теги: