Хвиля протестів у країнах мусульманського світу може дістатися пострадянського простору, - Експерт

  Хвиля протестів у країнах мусульманського світу просувається у східному напрямку і невдовзі може дістатися пострадянського простору, а саме країн Середньої Азії, де як і в країнах Магрибу та Близького Сходу, які зараз охоплені революційними настроями, існують авторитарні, диктаторські режими, - переконаний заступник генерального директора Центру Разумкова Валерій Чалий. Про таке він заявив в ефірі «5 каналу».

  « Я не виключаю, що ця хвиля не зупиниться на Лівії. І це небезпечна річ, бо ви бачите куди просувається цей пояс нестабільності, він поволі просувається через Афганістан, Пакистан до кордонів півдня пострадянського простору. Д о середньо-азійських країн, які також мають президентів, які собі на 20 років подовжують повноваження», - вважає Чалий.

  Інший експерт, політолог Євген Жеребецький підтримав думку Валерія Чалого та зазначив, що на шляху поширення смуги нестабільності на Сході дуже небезпечною зоною є Пакистан, бо ця країна володіє чималим арсеналом ядерної зброї.

  « Я думаю, що хаос цей продовжиться, далі він перекинеться в найбільш небезпечні райони, про які навіть не хочеться і говорити, воно їде до Пакистану. Пакистан має більше ядерних боєголовок ніж Великобританія і Індія – понад 100 боєголовок. Воно рухається в цьому напрямку, а далі воно перекинеться в Центральноазіатські республіки, де такі-самі режими тоталітарні і місцями населення з ентузіазмом почне їх громити», - зауважив Жеребецький.

  Експерти дійшли висновку, що поширення смуги нестабільності у країнах мусульманського світу становить небезпеку і для України, бо через свій позаблоковий статус Україна не приймає участі в системах колективної бепеки, через що не має, так званої, “ядерної парасольки”. Тому нашій країні конче необхідно замислитись про посилення військової могутності та терміново створювати неядерну систему стримування, приміром оперативно-тактичний комплекс «Сапсан».

  «Ми роззброїлись від стратегічної ядерної розраховуючи, що світ буде розвиватись мирно, ми начебто маємо СНВ-3, але бачимо Пакистан – це дійсно дуже небезпечна зона і вона може вибухнути. В такій ситуації Україна відчуває дефіцит безпеки – ми не під якою парасолькою, ми позаблокові. Не дай Бог якась загроза для нас, що ми будемо робити в такій ситуації. Нам треба терміново робити зброю, витрачати гроші на зброю - неядерну зброю стримування, той самий «Сапсан» який вже десятиліття будується, чи розробляється, витрачати більше коштів на армію», - підкреслив Валерій Чалий.

  Попередній матеріал
  За смерть п`яти вихованців - засудили лікаря Ніжинського спецінтернату
  Наступний матеріал
  Сніг і холод дошкулятимуть українцям і надалі
  Теги: