Хвороба Чавеса спричинила загострення політичної ситуації у країні

  Хвороба лідера Венесуели Уго Чавеса - спричинила загострення політичної ситуації у країні. До президентських виборів - залишилося менше року. Опозиція - закликає Чавеса піти у відставку. Водночас уряд запевняє, президент - швидко одужує і незабаром - повернеться до виконання обов`язків.

  За повідомленнями латиноамериканських ЗМІ, Уго Чавес знадобиться принаймні три місяці, щоби стати до роботи. Преса із посиланням на дипломатичні джерела, стверджує - Чавесу видалили пухлину, утім, ситуацію ускладнює - запальний процес. Наскільки тяжким є стан президента - невідомо. Офіційний Каракас запевняє-  Чавес - одужує рекордними темпами.

  Ніколас Мадуро, міністр закордонних справ Венесуели: "Президент Уго Чавес одужує надзвичайно швидко. Він докладає усіх зусиль для відновлення здоров`я. У цьому президенту допомагають одні з найкращих лікарів світу - як кубінські, так і венесуельські".

  Кубинське телебачення - оприлюднило відео, на яких Чавес - зустрічається з міністрами та обідає зі своїми доньками. 

  На батьківщині - венесуельці з нетерпінням чекають на повернення улюбленого політика. Там Чавес користується неабиякою популярністю. На вулицях - проводять численні марші, у церквах - молебні за його здоров`я.

  Утім, опозиція - занепокоєна станом здоров`я лідера країни. Вона побоюється, що тривала відсутність Чавеса - спричинить політичну нестабільність напередодні президентських виборів, запланованих на наступний рік. Чавес нині - не має наступника. Тому опозиція пропонує президенту - піти у відставку.

  Роберт Енрікес, лідер опозиційної партії "Копей": "Очевидно, що у країні може виникнути потреба у конституційній передачі влади. Ми не відкидаємо такого розвитку подій, хоча й не наполягаємо на ньому. ... Зараз ми стурбовані тим, що внутрішні питання Венесуели, питання безпеки, що мають бути секретними - вирішуються на Кубі. Ми вважаємо, це ставить під загрозу безпеку країни та її суверенітет".

  За конституцією, влада у Венесуелі має перейти до віце-президента - Еліаса Хауа. Президент - не може бути відсутнім на посаді понад 180 днів. У надзвичайних випадках - цей термін можуть подвоїти. Утім, поки що сам Чавес - не санкціонував передачу влади віце-президенту і керує країною з Куби.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Під будівлю суду прийшли прихильники та противники Тимошенко
  Наступний матеріал
  Міжнародний фестиваль боді-арту завершився в Австрії
  Теги: