Хто займе посаду Стросс-Кана?

  СНД пропонує свою кандидатуру на посаду директора-розпорядника МВФ. На засіданні глав урядів країн співдружності у Мінську - казахський прем`єр - запропонував кандидатуру глави Нацбанку цієї країни Григорія Марченка, яку й було підтримано.

  Щоби у цього претендента з`явилися реальні шанси очолити МВФ - потрібна ще й підтримка інших членів Фонду.

  Переворот у фінансовому світі чи продовження "статусу кво"? Перед таким вибором опинився Міжнародний валютний фонд. Від часу його заснування - у 45-му році - директором-розпорядником завжди був європеєць. Громадяни США - незмінно керували Світовим банком, а країни, що розвиваються, лишалися на нижчих сходинках фінансової ієрархії. Відставку Домініка Стросс-Кана вони розцінюють як можливість змінити розподіл сил:

  Цзян Юй, речниця МЗС Китаю: "Нового і кращого керівника МВФ мають обрати на засадах чесності і прозорості. Ми вважаємо, що країни, які розвиваються, мали би бути краще представлені у вищому керівництві Фонду".

  Китай та Бразилія - дві найпотужніші економіки, що розвиваються, хочуть бачити не-європейця на чолі МВФ. Так само - Таїланд, Філіппіни, Індонезія, Південна Африка... Однак, по-одинці ці країни не мають достатньо голосів, щоби просунути своїх кандидатів. У Китаю - 4% голосів, у Бразилії - менш як півтора. В той час як у Сполучених Штатів - понад 16%, у країн ЄС - понад 32. 

  Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "Я переконана: ми мусимо запропонувати єдиного європейського кандидата. Звісно, країни, що розвиваються, мають право претендувати на високі посади у МВФ та Світовому банку. Але зараз, коли ми маємо певні проблеми з євро, у вирішенні яких відіграє важливу роль МВФ, ми  наполягатимемо на європейському кандидатові".

  Крістін Лагард, міністр фінансів Франції: "Я - переконана європейка, і вважаю, що ми мусимо об`єднатися".

  Крістін Лагард - одна з найбільш імовірних кандидатів від Європи. На її користь - і європейський досвід, і робота в Азії.

  Тьєрі Маріні, мін. трансп. Франції: "Вона - сильний кандидат. Ми багато подорожували разом, здебільшого Азією. Я особисто бачив, з якою повагою її там зустрічали. До того ж, у неї - бездоганна англійська.

  Серед можливих претендентів від Європи - колишній британський прем"єр Гордон Браун та президент Європейського Центробанку Жан-Клод-Тріше. Єдиного кандидата Європа поки що не висунула, як і її конкуренти. Формально, часових обмежень - немає. Після відставки Домініка Стросс-Кана, Фондом керує його колишній заступник Джон Ліпські. Однак, термін його служби спливає наприкінці серпня.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Нових авіаударів по Триполі завдали сили НАТО
  Наступний матеріал
  Гала-концерт на Софіївській площі
  Теги: