Християни масово залишають Ірак [репортаж, відео]

  Через теракти та погрози Аль-Каїди сотні людей щодня їдуть, кидаючи будинки й роботу. Масова еміграція почалася кілька тижнів тому - після низки терактів, спрямованих проти християн.

  31 жовтня терористи захопили церкву в Багдаді. Під час штурму храму загинули понад 50-т людей. Аль-каїда заявила - організація вважає християн "законними жертвами". Протягом листопада сталося ще кілька терактів, зокрема - напади на житлові будинки. Загинули більш як десятеро осіб, кілька десятків - поранені. Тепер християни, яких в Іраку - понад 600 тисяч  - рятують своє життя, тікаючи за кордон.

  Вільям Варда, глава Хаммурабі, організації з захисту прав людини: "За нашими даними, протягом останніх двох тижнів кількість емігрантів серед християн зросла до 30-40 родин на день. Дотепер в середньому виїжджали 7-10 родин на день. Я впевнений, необхідно швидко розв`язувати цю проблему".

  Більшість іракців прямуть до Йорданії. На цю мить там - понад 50 тисяч біженців. Вони звернулися до посольств США, Канади та країн Західної Європи з проханням про надАння притулку. Більшість цих людей - не мають за що жити, адже вони не мали часу продати будинки та майно в Іраку.

  Самі Беньямін Гермес, християнин: "Мені сумно. Я відчуваю, що більше не є іракцем. Я не можу виходити з дому та нормально працювати. Ми постійно боїмося, особливо після останніх терактів. Нас атакували, навіть якщо ми сиділи вдома! Нас залякують. А де в цей час уряд? Чому він мовчить?"

  Уряд поки що не має конкретного плану, як захистити християн. Адже ці віряни переважно проживають у двох найнебезпечніших містах країни - Багдаді та Мосулі. Тиждень тому президент Іраку Джаляль Талабані заявив, що він - не проти створення окремої християнської провінції на півночі країни. Мусульмани-шиїти - готові створити збройні загони для захисту християн. Проте ці заходи - справа майбутнього. Наразі ж християни самотужки вирішують питання своєї безпеки, виїжджаючи з країни. 

  Попередній матеріал
  У ЄС сподіваються, що наметове містечко демонтували законно
  Наступний матеріал
  У Кракові розпочалася виставка моделей старовинних будівель
  Теги: