Холодний циклон викликав заметілі і мороз в Каліфорнії

  Сполучені Штати у сніговому полоні. Потужний циклон накрив Каліфорнію. Мешканцям дошкуляють сніг, мороз та потужний вітер.

  Найскладніша ситуація у гірських районах - там перекрили дороги. На автострадах - затори. Лютує зима і на Кубі. Там температура знизилася до 2 градусів за Цельсієм. Для кубинців, які навіть не мають систем опалювання, такі холоди - справжнє випробування.  

  Рушити на авто і відвідати родичів на свята цими днями американцям не судилося. Погода вкотре змінила їхні плани. Каліфорнію подекуди засипало так, що довелося перекрити автошляхи, що з`єднують північну і південну частини штату. Машини скупчилися у заторах, тож люди нудилися в автомобілях.

  Джерод Міллер: "Ми ночували у машині, бо далі їхати було просто не можливо, а до найближчого мотелю далеко, пішки не дістатися".

  Алехандро Агілар: "Ми на півшляху дізналися, що дорогу, якою їхали, закривають. Тож нам нічого не лишалося, як дістатися найближчої заправки і переночувати у машині".

  Через заметіль закрили школи на невизначений термін. Сніг подекуди сягає півметра і комунальникам швидко впоратися з ним не вдасться.

  Джекі Роверо: "Ми пропустили уроки у школі через хурделицю. Зателефонували вчителям і попередили, що не зможемо приїхати".

  Справжня зима завітала і до Острова Свободи. Кубинці не бачили справжньої зими пів століття.

  Юмурі Веллі: "Скільки живу - не пам`ятаю таких холодів. Дуже люта зима".

  Хосе Рубейра, директор метеорологічного інституту: "Це був найхолодніший грудень з 1951 року. Погода дедалі стає екстремальнішою, і не лише на Кубі. В усьому світі спостерігається все більше ураганів, штормів та інших проявів зміни клімату".

  Для теплолюбивих кубинців морози - справжнє випробування. Будинки тут навіть не мають опалювальних систем. Синоптики заспокоюють людей - холодний фронт, що прийщов з півночі, незабаром залишить Острів Свободи. 

  Ганна Ільїних, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  Український тенісист успішно стартував на турнірі в Катарі
  Наступний матеріал
  Винороби США для приваблення покупців продають вина на розлив
  Теги: