5.ua

Ходорковський вийшов на волю і одразу вилетів до Німеччини [відео]

  Десятиріччя за ґратами – позаду. Найвідоміший в'язень Росії вийшов на волю. Михайло Ходорковський залишив колонію у Карелії менш ніж за 24 години після оголошення Володимиром Путіним про намір його помилувати. Уранці відповідний указ з'явився на сайті Кремля, а кількома годинами пізніше у федеральній службі виконання покарань Росії повідомили про звільнення Ходорковського.

  Росіянка: «Президент проявил себя гуманным человеком. И я считаю, что все, что происходит в нашем правительстве, все его решения – справедливы и своевременны».

  За десятиріччя засуджений магнат повністю посивів, а його батьки – постаріли. Саме кволістю матері аргументував Ходорковський прохання про помилування у листі до Путіна.

  Росіянка: «Давно надо было. Ему нужно было сделать это очень давно. Но так как это произошло сейчас – да, я довольна. Радуюсь за него, конечно же, потому что он свое уже отсидел».

  10 років тому Михайла Ходорковського затримали в аеропорту Новосибірська за обвинуваченнями в ухилянні від сплати податків. На момент арешту він очолював найбільшу нафтову компанію Росії – «ЮКОС», і, відповідно, був найзаможнішою людиною країни із 15-мільярдним доларовим статком. Бізнесмен також фінансував опозиційні партії, чим, на думку аналітиків, викликав невдоволення Путіна. На початку місяця слідчий комітет Росії почав розслідувати третю справу проти Ходорковського.

  Франк-Вальтер Штайнмайєр, міністр закордонних справ Німеччини: «Я не хочу применшувати того факту, що людей випускають. Це гарний сигнал. Тож я кажу, що ми маємо його використати для подальших дискусій з Росією про майбутнє судових процесів і захисту прав людини».

  Випустили Михайла Ходорковського за 49 днів до відкриття Олімпіади в Сочі. Не їхати з різних причин на відкриття Олімпійських ігор у Росії уже вирішили президенти США, Франції, Німеччини, Литви та Молдови.

  Мирослава Пеца, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Клюєв запевняє: про інтеграцію до Митного союзу вже не йдеться [відео]
  Наступний матеріал
  У ЄС нагадують – пропозиція угоди про асоціацію досі чинна [відео]
  Теги:
  Loading...