ХАМАС пропонує Ізраїлю однорічне перемиря (РОЗШИРЕНО)

  Операція у Ґазі вступає в останню фазу - припускають в Ізраїлі. Обидві сторони - Ізраїль та ХАМАС - не ведуть жодних прямих перемов. Але завдяки посередникам можуть укласти перемир`я уже найближчим часом. Найоптимістичніші ізраїльські військовики кажуть - це станеться вихідними. На ізраїльські міста цієї ночі не впала жодна палестинська ракета.
  Уперше з двадцять сьомого грудня із Ґази не випустили жодної ракети по Ізраїлю. Про це повідомляють ізраїльські армійці. Говорити про завершення обстрілів зарано - припускають вони, але саме їхнє повне припинення - ключова вимога перемир`я для ізраїльтян.

  Шимон Перес, Президент Ізраїлю: "Я дуже поважаю громадську думку, але вона не може зупинити ракет. Ми не знаємо жодних інших способів, жодних інших засобів, інших організацій, які би могли спинити обстріли".

  Відносний ранковий спокій після інтенсивного наступу у четвер. Цієї ночі Ізраїль вразив у Ґазі сорок цілей, це набагато менше, ніж попередньої. Припускають, що наступ у четвер був останнім ривком Ізраїлю напередодні перемир`я. ХАМАС запропонував ізраїльтянам однорічний мир на умовах повного виведення солдатів ЦАХАЛу з Ґази та відкриття кордону між Єгиптом та Ізраїлю. Не всі вимоги палестинців Ізраїлю подобаються. Власні  пропозиції щодо тривалості припинення воєнних дій та того, хто опікуватиметься кордонами, повіз представник Ізраїлю до Єгипту.

  Пан Гі Мун, Генсек ООН: "Я розумію, що Ізраїль має нині ухвалити важливе рішення щодо можливого припинення вогню. Сподіваюся, воно буде правильним. Вірю, що Ізраїль покаже світові - ця країна - відповідальний член Організації Об`єднаних Націй".

  Обговорювати припинення вогню в анклаві будуть і у Вашингтоні. Там відбудуться перемови між адміністрацією президента Джоджа Буша та ізраїльським міністром закордонних справ. Ципі Лівні говоритиме з американцями про гарантії тривалого спокою у Ґазі. Дипломати також вирішуватимуть, як завадити подальшому озброюванню ХАМАСу та контрабанді зброї у Секторі. Жертвами двадцятиодноденної операції вже стали більш як тисяча сто палестинців та тринадцятеро ізраїльтян.

  Дар`я Тарадай, 5 канал
  Попередній матеріал
  Польща виступає за диверсифікацію джерел та шляхів постачання газу
  Наступний матеріал
  Масові акції протесту в Литві
  Теги: