5.ua

Керрі та Ештон обговорюють зниження залежності ЄС від російського газу

  Енергетичну безпеку Євросоюзу та США у контексті ситуації в Україні  обговорюють на зустрічі у Брюсселі держсекретар США Джон Керрі та чільниця європейської дипломатії Кетрін Ештон.

  Окрім них, на п'ятому засіданні ради ЄС-США з енергетичної безпеки   присутні єврокомісар з енергетики, заступник міністра енергетики США та міністр енергетики Греції. Говоритимуть про зниження залежності Європи від поставок російського газу. Як альтернативу цьому розглядають американський скраплений газ.

  Між тим Єврокомісія проводить оцінку енергозалежності ЄС. Підсумкову доповідь з цього питання оприлюднять у червні.

  “Обговорити енергетичну ситуацію слід у контексті того, що відбувається в Україні. Необхідно знизити високу газову залежність Європи. Для цього вже зроблено чимало, але попереду ще багато роботи. Ми розглянемо стратегічні і тактичні кроки, необхідні для посилення енергетичної безпеки в Європі у коротко- і довгостроковій перспективі”, - зауважила Ештон

  “Тема нашої зустрічі - енергетична безпека не лише для України, але й для усієї Європи. У наших спільних інтересах - мати можливість отримувати необхідну кількість енергоносіїв. Це питання критичне для економік наших держав, для безпеки та добробуту наших громадян. Ми не можемо дозволити, щоби поставки енергоносіїв використовувалися як політична зброя, або інструмент тиску та агресії. Тож сьогодні ми обговоримо низку важливих кроків, які зроблять такий тиск неможливим у майбутньому”, - зазначив Керрі.

  Нагадаємо, раніше повідомлялося про результати перемовин Джона Керрі та Сергія Лаврова в Парижі.

  Попередній матеріал
  260 родин вояків ЗСУ переселилися з Бельбеку до Миколаєва
  Наступний матеріал
  На Чорнобильській АЕС розпочато фінальні роботи на "Об'єкті "Укриття"
  Теги:
  Loading...