Католики відзначають Великдень (репортаж)

  Священний Єрусалим святкує. У Великому місті відзначають відразу три великих релігійних свята. У юдеїв - новий день Песаху, православні святкують Вербну Неділю, а католики - Великдень. Наймасштабнішими були саме католицькі меси. Адже Великдень разом із Різдвом - два найбільші свята християн як Західного, так і Східного обряду. Православні ж та греко-католики відзначатимуть Воскресіння Христа наступної неділі.

  Десятки тисяч людей послухали урочисту великодню месу, яку перед площею святого Петра відслужив Папа Римський Бенедикт Шістнадцятий. Традиційно привітання з католицькою Пасхою пролунали шістдесятьма трьома мовами. Під час меси Понтифік помолився за загиблих під час землетрусу в Італії та закликав ізраїльтян і палестинців до примирення.

  Бенедикт XVI, Папа Римський: "Складне, але необхідне примирення - це перші кроки на шляху до майбутньої загальної безпеки та мирного життя. Воно може стати реальністю лише в разі безперервних та щирих зусиль з обох сторін".

  В Єрусалимі тим часом православні святкують Вербну Неділю. У Храмі Гробу Господнього пройшла урочиста літургія, тисячі православних принесли сюди пальмові гілки. У багатьох церквах священного міста пройшли служби, до яких з`їхалися з усього світу православні різних країн. Більшість із них залишаться в Єрусалимі на тиждень, аж до православного Великодня.

  В іншому районі Єрусалима, біля Стіни Плачу, тисячі правовірних юдеїв прийшли отримати благословіння коенів. Це щоденна молитва, однак цієї неділі вона особлива, адже співпала з тижнем святкування Песаху, виходу євреїв з Єгипту. В Єрусалимі посилені заходи безпеки, однак правоохоронці ситуацією задоволені. Жодних погроз щодо терактів чи попереджувальних телефонних дзвінків не було.

  Олександра Ткаченко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Надзвичайний стан запровадили у Бангкоку
  Наступний матеріал
  Ющенко скликає нараду
  Теги:
  Loading...