Католики святкують день трьох королів

  Віряни у Європі і Америці святкують разом з православними християнами. Різдво католики відзначили за григоріанським календарем ще перед Новим роком. Утім, сьогодні у них свято трьох королів. Саме так вони називають волхвів, які принесли дари до ясел новонароджненого Ісуса.

  Свято для усіх християн. У той час як православні готуються до Різдва, католики відзначають день трьох королів. Саме так вони називають волхвів, які принесли новонародженому Ісусу свої дарунки. Адже у ХІІ столітті західні теологи вирішили, що ці дари є надзвичанйо коштовними для тих часів, щоби їх принесли мудреці. В Іспанії на честь трьох королів влаштували святковий парад.

  Учасник святкування: "Вони прийшли зі Сходу. Їхні імена Каспар, Мельхіор і Бальтазар. Вони принесли нам подарунки".

  Після народних гулянь, надвечір, іспанські дітлахи чекають на подарунки, які їм мають залишити три королі. Для них на столі залишають молоко і випічку.

  Дитина: "Я пригощу їх тістечками і молоком".

  Чекають на дарунки і на іншому континенті. Мексиканські дітлахи стають щороку вибагливішими -скаржаться так звані королі.

  Учасник фестивалю в образі Бальтазара: "Діти дедалі більше просять нас подарувати їм іграшки, пов`язані зі зброєю: пістолети, автомати. Дуже прикро, що вони не хочуть гратися у старі добрі ігри, а лише влаштовують імпровізовані військові дії".

  У Німеччині шостого січня переодягаються у трьох корлів здебільшого діти, які ходять дворами, співають пісень про Віфлеємську зірку і збирають гроші на доброчинність. Французи обирають у кожній родині свого власного короля. Готують традиційне печиво і в одне з них ховають квасолину. Того, хто знайде її - оголошують королем. При цьому, першим вибирає печиво наймолодший член родини. 

  Ганна Ільїних, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  У Швеції масово гинуть птахи
  Наступний матеріал
  У США підліток розстріляв керівництво школи і вчинив самогубство
  Теги: