Картини із колекції Гітлера показали чеським журналістам

  Картини із колекції Адольфа Гітлера показали чеським журналістам. Понад півтора десятка полотен уважали зниклими у роки другої світової, і знайшли - лише минулого місяця.
  Пошуком - протягом п`яти років - займався місцевий історик Іржи Кухар. Зрештою, виявив їх у місцевих архівах. Найвірогідніше, до Чехії - їх перевезли у розпал Другої Світової. Автори полотен - художники нацистської Німеччини. Історики стверджують: фюрер був великим поціновувачем живопису і купував чимало картин. До війни його колекцію виставляли у галереях Мюнхена. Після перемоги над нацистами - частину полотен захопили американці, а іншу уважали втраченою. Загальна вартість витворів мистецтва майже три мільйони доларів.

  Іржи Кухар, історик: "У період з 1937 до 1944 - Гітлер витратив на картини близько десяти мільйонів рейхсмарок. Полотна, знайдені у Чехії - значна частина його колекції. Усього в Чехії після війни залишалися понад 4 десятки полотен, що належали колись фюреру. Я знайшов 16 з них, де решта - дотепер невідомо".
  Попередній матеріал
  Перебої з пальним у бразильському Сан-Пауло
  Наступний матеріал
  Екологічна катастрофа загрожує Греції
  Теги: