Картина Караваджо "Взяття Христа під варту" повернулася до України (сюжет)

  Картина Караваджо "Взяття Христа під варту" повернулася до України. Викрадене два роки тому полотно знайшли у Німеччині і передали напередодні під час візиту українского президента до Берліна. До Одеського ж музею, звідки викрали шедевр, його повернуть лише тоді, коли приміщення обладнають надійною сигналізацією.

  "Поцілунок Юди, або взяття Христа під варту" викрали з Одеського музею два роки тому. Увесь цей час її безуспішно розшукували. І от у червні українські і німецькі правоохоронці у Берліні затримали чотирьох осіб. У них і вилучили полотно Караваджо. Ретельно запакована знахідка у понеділок повернулася до України президентським літаком.

  Василь Фаринник, заступник міністра внутрішніх справ: "Усі чекають урочистого моменту. Однак святкове розпаковування картини відкладається. Міністр затримується у президента. У цей час відповідальні особи перевіряють усі деталі".

  У Німеччині полотно оцінили у 800 тисяч євро. За два роки поневірянь картина зазнала значних пошкоджень. Крадії зберігали її складеною у кілька разів. Від пропозицій німецької сторони  відреставрувати полотно - в Україні відмовилися.  Слідом за картиною сюди мають повернути і викрадачів.

  Анатолій Могильов, міністр внутрішніх справ: "Поки що "Поцілунок Юди" як речовий доказ, залучено до кримінальної справи. Потім на картину чекає реставрація. До рідного Одеського музею полотно повернеться лише після того, як приміщення обладнають усіма необхідними заходами безпеки".

  Наталія Жижко, Владислав Калінін, 5 канал

  Попередній матеріал
  Данилишина оголосили у міжнародний розшук
  Наступний матеріал
  Бойко: Ціни на газ для населення суттєво не підніматимуть
  Теги: