Карпачова: у нас є ще один аргумент у переговорах з сомалійськими піратами

  Рівно місяць тому судно "Фаїна" з українським екапажен на борту потрапило у полон до сомалійських піратів. Про вирішальну стадію переговорного процесу щодо звільнення заручників - у ексклюзивному інтерв`ю "5 каналу" заявила Ніна Карпачова. Нині уповноважений з прав людини Верховної Ради перебуває у Кенії, де бере участь у переговорному процесі.
  За її словами, сторонам вдалося вирішити питання постачання на судно харчових продуктів та питної води. Проте за словами Карпочової, нічого окрім цукру, олії, сухого молока та спагетті придбати не вдалося. Інший позитивний результат  - сторони залучили до переговорів раду старійшин місцевого племені, до якого належать пірати.  Дипломати сподіваються, що вони зможуть переконати розбійників, більшості яких вісімнадцять-двадцять років, відпустити заручників та здатися. 

  Ніно Капачова, уповноважений ВР з прав людини: "Хоча пірати не дослуховуються в усьому до старших, проте вони не можуть абсолютно ігнорувати позицію старійшин. Під час моєї зустрічі з послом Сомалі в Кенії, Мухамедом Алі-Нуром, він запевнив мене, що пірати ніколи не вбивають команду, і ніколи не захоплюють вантаж. Жодного разу такого випадку не було. Я сподіваюсь на позитивне завершення переговорного процесу та звільнення екіпажу судна "Фаїна".
  Попередній матеріал
  Щонайменше 50 людей загинули під час шторму в Ємені
  Наступний матеріал
  Ісландія бере $2 млрд у МВФ для порятунку економіки
  Теги:
  Loading...