Караджичу сьогодні оголосять звинувачення (РОЗШИРЕНО)

  Колишньому лідеру боснійських сербів Радовану Караджичу сьогодні у Гаазькому трибуналі оголосять звинувачення (це геноцид, військові злочини і злочини проти людяності), й вимагатимуть від нього відповіді - чи визнає він себе винним. Це стандартна процедура цього суду.
  А напередодні серби знову протестували проти видачі Радована Караджича. Кілька тисяч людей скандували ім`я колишнього лідера боснійських сербів та співали сербських пісень. Зовсім інший настрій панує у Боснії. Люди, які пройшли через сербські концентраційні табори у середині 90-х років нині розповідають про ті події.

  Зараз його не впізнати. Минуло 13 років з того часу, коли Фікрета Аліча показали по телебачення на огорожею концентраційного табора у Трнопол`ї. Його обтягнуті шкірою кістки за колючим дротом були наочним доказом тих злочинів, які відбувалися у Боснії у середині 90-х років.

  Фікрет Алич, боснієць: "Я кілька років жив у стані сильного психологічого стресу. Приблизно 5 місяців я був сам не свій - навіть розмовляв з деревами. Проте час минає і зараз я повернувся до нормального життя".

  Як і Алич, як і тисячі інших боснійців, Шериф Велич також був в`язнем концентраційного табору. Одне з звинувачень на адресу Караджича - організація таких таборів для боснійських мусульман та хорватів.

  Шериф Валич, боснієць: "Ми можемо бачити, що є люди, які досі підтримують ідеї Караджича. Як я можу забути все те зло, яке мені заподіяли, якщо в мене ніхто навіть не просить вибачень".

  Шанс визнати провину Караджич отримає за 30 днів - коли закінчиться термін ознайомлення з обвинуваченнями. які йому сьогодні висунуть. Якщо ж підсудний не зробить цього - почнеться повномасштабний процес з залученням сотень свідків, який затягнеться на невизначений час. Якщо Караджича визнають винним - йому загрожує довічне ув`язення.

  Захар Симчич, 5 канал
  Попередній матеріал
  Молдова просить міжнародної допомоги
  Наступний матеріал
  Ольмерт не братиме участі у внутрішньопартійних виборах
  Теги:
  Loading...