5.ua

Канадські українці готові допомагати Україні в реформуванні системи охорони здоров’я

  Нова система охорони здоров’я передбачає побудову цивілізованих стосунків між лікарями та пацієнтами та Україна відчуває сприяння Канади в цій справі. Про це 9 квітня під час зустрічі в МОЗ України із представниками української громади в Канаді повідомив Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій.

  Він, зокрема, зазначив, що за рішенням Уряду в Україні створюватиметься абсолютно нова система охорони здоров’я, яка спрямована саме на допомогу громаді і на побудову цивілізованих стосунків як між лікарями, так і між пацієнтами.

  "Я переконаний, що саме канадські українці були одними із перших, хто долучився до допомоги постраждалим і волонтерам-медикам під час сутичок на Майдані і нині сприяють реабілітації цих хворих…", - зазначив Олег Мусій.

  Директор з гуманітарних ініціатив Світового конгресу українців Уляна Супрун запевнила Міністра в готовності надати необхідну допомогу в управлінській сфері та використанні досвіду Канади в реформуванні медицини.

  "Безумовно, ми готові надати всебічну допомогу своїм історичним землякам, і вона ґрунтуватиметься в практичній площині. Наприклад, безкоштовно провести протезування постраждалим з різних боків конфлікту на базі Інституту травматології та ортопедії. Також можемо узяти на піврічне стажування до Канади двох хірургів-інтернів, які володіють англійською мовою. Але для цього нам потрібна технічна підтримка МОЗ України у визначені персоналій для цих заходів", - повідомила Уляна Супрун.

  Представники української громади в Канаді також поінформували Олега Мусія про ще ряд проектів, участь в яких може бути корисною для українських лікарів. Зокрема, йшлося про проведення тренінгів для бригад екстреної медичної допомоги, обмін досвідом в проведенні унікальних та надскладних оперативних втручань, в фізичній реабілітації пацієнтів та роботі сімейних лікарів, особливо в профілактиці захворювань.

  Попередній матеріал
  Реформи в Україні Кличко бажав би розпочати зі столиці
  Наступний матеріал
  Німеччина не виключає можливість третього пакету санкцій проти Росії
  Теги:
  Loading...