5.ua

Канада різко посилила заходи безпеки після останніх терактів

  Екстраординарних заходів безпеки вживають у десятках канадських міст після зухвалого нападу на парламент. Напередодні озброєний чоловік вдерся до будівлі й застрелив охоронця. Це вже другий теракт за останній тиждень у зазвичай спокійній Канаді.


  27 військових баз Канади отримали наказ посилити заходи безпеки через підвищену загрозу терактів. Зокрема, на двох найбільших – у Кінгстоні та Галіфаксі – заборонили доступ на територію сторонніх осіб. Усім військовикам заборонено виходити з частин в одностроях. Парламентські установи, мерії та місцеві адміністрації закрилися до понеділка майже по всій країні, у судах посилили охорону. У громадському транспорті лунають оголошення з проханням бути пильними та повідомляти про підозрілі випадки. Прем’єр-міністр Канади звернувся до громадян із запевненнями, що влада повністю контролює ситуацію та може захистити країну: "Мої співвітчизники, канадці! Удруге за цей тиждень на нашій землі скоєний брутальний та жорстокий напад. Сьогодні наші думки – з родинами загиблих та постраждалих. Але нехай це не вводить нікого в оману – нас не залякати! Канада ніколи не злякається! Навпаки, через ці напади ми подвоїли зусилля Агенції національної безпеки, ми вживаємо всі необхідні кроки, щоби зробити Канаду безпечною", – запевнив Стівен Гарпер.

  Поліція встановила особу нападника. Це 32-річний Мішель Зехаф-Бібо, який нещодавно прийняв іслам. Він неодноразово потрапляв у поле зору правоохоронців через наркотики, пограбування і погрози. Його також підозрювали у зв’язках із радикальними ісламістами, тому – заборонили виїзд за кордон. Щоправда, даних про підготовку ним теракту або участь у спланованому нападі – поліція поки не має. Триває спільне з американським ЦРУ розслідування.

  Президент США Барак Обама із цього приводу заявив: "Ми поки не маємо всієї інформації щодо останнього інциденту. Потрібно з’ясувати, який був мотив у нападника, чи була атака частиною більшого плану, хто ще причетний до організації теракту. Наші служби безпеки тісно співпрацюють із канадськими, і Сполучені Штати готові надати всю необхідну допомогу.

  Дві атаки поспіль шокували не лише спокійну та зазвичай безпечну Канаду, а й світову спільноту. У столиці США тимчасово припинили доступ публіки до посольства Канади. Переглядати заходи безпеки почали навіть у Великій Британії та Австралії. Прем’єр-міністр останньої Тоні Еббот заявив: "Сьогодні австралійці прокинулися з усвідомленням реальності загрози вільним країнам та організаціям. Від імені австралійського парламенту та народу хочу висловити солідарність із парламентом та народом Канади в цей тяжкий день".

  Нагадаємо, перший теракт стався на початку тижня. Чоловік, якого підозрюють у зв’язках із ісламськими терористами, автомобілем збив двох військовиків, один із них – помер. Днями бойовики з угруповання "Ісламська держава" також оприлюднили погрози поширити терористичну діяльність до Канади. Після цього Оттава підвищила рівень загрози з низького до середнього. Наступний теракт – атака на парламент – стався за кілька годин.

  Марина Кафтан, "5 канал".

  Попередній матеріал
  До Криму не пустили партію шведської риби
  Наступний матеріал
  Окупаційні поліцаї затримали ще одного кримськотатарського активіста