Каддафі закликав своїх прибічників звільнити Бенгазі

  Лівійський лідер Муаммар Каддафі закликав своїх прибічників звільнити друге за величиною місто в країні - Бенгазі від опозиціонерів. Відповідну заяву полковник зробив в ефірі державного телебачення, виступаючи перед лояльними членами племені Зінтан. Тим часом армія Лівії веде масований наступ на позиції повстанців. В операції беруть участь танки і літаки. Проте прибічники опозиції поки що не відступають з більшості захоплених населених пунктів.

  Муаммар Каддафі закликав чоловіків, жінок і дітей вийти на вулиці Бенгазі і звільнити місто від повстанців. В ефірі державного телебачення полковник також у черговий раз наголосив, що революцією в Лівії керують з-за кордону. За його словами агенти з Афганістану, Египту, Алжиру, Палестини та Пакистану роздають повстанцям зброю, наркотики і гроші.

  Муаммар Каддафі, лідер Лівії: "Іноземні агенти роздають юнакам зброю і наркотичні пігулки, заохочують їх до революції. Молодь радіє цьому і йде воювати. Вербувальники обіцяють двадцятирічним хлопцям, що вони потраплять до раю. Народ Лівії повинен звільнити нашу землю від таких елементів".

  Запеклі бої між повстанцями та лояльними до Каддафі військовими точаться по всій Лівії. Основні зусилля армія кинула на штурм міста Ез-Завія. Солдати захоплюють район за районом, але прибічники опозиції не здаються. Посилилися повітряні обстріли Рас-Лануфа. В них беруть участь винищувачі СУ-27 російського виробництва. Кореспонденти Бі-Бі-Сі повідомляють, що проурядові сили набагато краще озброєні, повстанці ж погано організовані, тож перевага схиляється на бік військових. Але зламати опір прибічників опозиції їм поки що не вдається.

  Повстанець: "Наша перемога наближається. З кожним днем ми захоплюємо все більше зброї та військової техніки. Більшість громадян Лівії радіють цьому".

  Напередодні глава опозиційного уряду, який засідає в Бенгазі, запропонував Каддафі виїхати з країни протягом трьох діб. Мустафа Абдель Джаліль зазначив, що за такої умови повстанці не будуть переслідувати полковника за злочини проти мирного населення. Представник міністерства закордонних справ Лівії заявив, що така пропозиція не заслуговує на відповідь. А державне телебачення висміяло виступ Джаліля. Раніше Муаммар Каддафі наголошував, що не обіймає жодної офіційної посади в країні, а тому не може піти у відставку.

  Олександр Войтко, "5 канал".   

  Попередній матеріал
  Встановлена причина катастрофи АН-148 в Бєлгородській області
  Наступний матеріал
  Сутички на міжрелігійному грунті у Єгипті
  Теги: