Каддафі закликав прибічників захистити Лівію, опозиція йде на Тріполі

  Муаммар Каддафі звернувся до своїх прихильників, що зібралися на Зеленій площі у центрі Триполі. Він закликав їх захистити Лівію і нафту. Водночас сили опозиції наближаються до столиці. За даними агенції Reuters, вони захопили уже три міста на південному заході країни. Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію, що рекомендує призупинити членство Лівії в організації, а також провести незалежне розслідування злочинів лівійської влади.

  Країни ЄС також домовилися щодо санкцій проти Лівії - повідомляє агенція Ітар-Тасс із посиланням на дипломатичні кола Берліна. Планують запровадити ембарго на поставки до Лівії зброї. Крім того, ймовірно, заморозять рахунки Муаммара Каддафі і членів його родини та заборонять їм в`їжджати до Євросоюзу. 

  ***

  Світова спільнота вкрай занепокоїна ситуацією у Лівії. Представники продовольчої програми ООН попереджають, що постачання продуктів до цієї країни скоро може припинитися. Спеціальне засідання скликала НАТО. Міністри оборони країн ЄС зустрічаються у Будапешті. Більшість з них виступають за санкції проти Лівії. Утім про пряме військове втручання ні НАТО, ні Євросоюз поки що не говорять.

  У Триполі, де напередодні було відносно спокійно, силовики відкрили вогонь по демонстрантах. За даними агенції Reuters, загинули, щонайменше, 5-теро людей. Арабські телеканали повідомляють про зіткнення одразу в кількох районах столиці. Мешканці Триполі стверджують - стріляють в усіх, хто з`являється на вулицях, а не лише у демонстрантів.

  Іноземців евакуйовують з Лівії повітрям, водою та землею. Про готовність вивезти усіх британців - заявив прем`єр-міністр цієї країни Девід Кемерон.

  Протести проти сорока-дворічного правління полковника Муаммара Каддафі переросли в масштабні заворушення 15 лютого. За даними комісара ООН з прав людини, надходять повідомлення про масові убивства, незаконні арешти і навіть тортури демонстрантів. Члени організації засуджують "серйозні та систематичні порушення прав людини у Лівії", зокрема збройні напади на мирних мешканців. За деякими даними, Муаммар Каддафі для придушення протестів використовує африканських найманців та елітні військові підрозділи.

  Попередній матеріал
  Наступного тижня в Києві стартує фестиваль іспанського кіно
  Наступний матеріал
  У Лівію вилетів ще один український літак для евакуації співвітчизників
  Теги:
  Loading...