Каддафі погодився на перемир`я

  Муаммар Каддафі пристав на план перемир`я з повстанцями. Його запропонував Африканський cоюз. Тепер дипломати планують перемовини з лідерами повстанців у Бенгазі.

  Конфлікт у Лівії намагається врегулювати Африканський cоюз. Делегація, до складу якої увійшли лідери Південноафриканської республіки, Мавританії, Малі, Конго, а також міністр закордонних справ Уганди, прибула до Триполі. Перемови з Каддафі тривали кілька годин.

  Джейкоб Зума, президент ПАР: "Лівійська делегація прийняла пропозицію Африканського союзу. Тепер наші дипломати проведуть переговори з іншою стороною, щоби знайти політичне рішення для виходу з кризи у Лівії".

  За умовами перемир`я, і війська Каддафі, і повстанці, і сили НАТО повинні негайно припинити вогонь і почати переговорний процес. До постраждалих міст має надійти гуманітарна допомога. Обговорювали і можливість відставки Каддафі.

  Рамтан Ламамра, комісар з миру та безпеки Африканського cоюзу: "Між лідерами держав були дискусії з цього приводу. Але я не можу їх коментувати, оскільки ці розмови були конфіденційними. Загалом, Африканський cоюз вважає, що лівійський народ має сам демократичним шляхом обирати своїх лідерів". 

  Тим часом, збройне протистояння у країні не припиняється. Кілька тижнів триває облога Місурати. Центр міста - у руках повстанців, передмісття - захоплене військами Каддафі. Лише за минулий день там загинули близько трьох десятків людей. Втім, за повідомленнями "Аль-Джазіри", наступ сил Каддафі на Місурату наразі припинився. Опозиціонерам вдалося відстояти місто Адждабія, що у 140-ка кілометрах від столиці опозиції Бенгазі. У цьому їм допомогла авіація НАТО: лише за минулу добу вона знищила 25 танків армії лівійського лідера.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Сьогодні у ГПУ оприлюднять причину затримання Комарницького
  Наступний матеріал
  Держави Перської затоки закликали президента Ємену піти з посади
  Теги: