Каддафі ймовірно залишив країну

  Літак ймовірно Муамара Каддафі на 15 хвилин перетнув повітряний простір Греції і рушив у напрямку Каїра - про це повідомляє "Ройтерз" із посиланням на джерело в Міноборони. На борту, за цією інформацією, - 2 людей. Про одразу три літаки Каддафі, що відбули з військового аеропорту в Лівії, повідомляє Аль-Джазіра. Вони рушили начебто у напрямку Відня, Афін та Каїра. Це поки що непідтверджена інформація. Як відомо опозиція напередодні дала лівійському лідеру три доби на те, щоби припинити кровопролиття і втекти з країни. Проте бої тривають.

  Муаммар Каддафі закликав чоловіків, жінок і дітей вийти на вулиці Бенгазі і звільнити місто від повстанців. В ефірі державного телебачення полковник також у черговий раз наголосив, що революцією в Лівії керують з-за кордону. За його словами агенти з Афганістану, Египту, Алжиру, Палестини та Пакистану роздають повстанцям зброю, наркотики і гроші.

  Муаммар Каддафі, лідер Лівії: "Іноземні агенти роздають юнакам зброю і наркотичні пігулки, заохочують їх до революції. Молодь радіє цьому і йде воювати. Вербувальники обіцяють двадцятирічним хлопцям, що вони потраплять до раю. Народ Лівії повинен звільнити нашу землю від таких елементів".

  Запеклі бої між повстанцями та лояльними до Каддафі військовими точаться по всій Лівії. Основні зусилля армія кинула на штурм міста Ез-Завія. Солдати захоплюють район за районом, але прибічники опозиції не здаються. Посилилися повітряні обстріли Рас-Лануфа. В них беруть участь винищувачі СУ-27 російського виробництва. Кореспонденти Бі-Бі-Сі повідомляють, що проурядові сили набагато краще озброєні, повстанці ж погано організовані, тож перевага схиляється на бік військових. Але зламати опір прибічників опозиції їм поки що не вдається.

  Повстанець: "Наша перемога наближається. З кожним днем ми захоплюємо все більше зброї та військової техніки. Більшість громадян Лівії радіють цьому".

  Напередодні глава опозиційного уряду, який засідає в Бенгазі, запропонував Каддафі виїхати з країни протягом трьох діб. Мустафа Абдель Джаліль зазначив, що за такої умови повстанці не будуть переслідувати полковника за злочини проти мирного населення. Представник міністерства закордонних справ Лівії заявив, що така пропозиція не заслуговує на відповідь. А державне телебачення висміяло виступ Джаліля. Раніше Муаммар Каддафі наголошував, що не обіймає жодної офіційної посади в країні, а тому не може піти у відставку.

  Олександр Войтко, "5 канал"   

  Попередній матеріал
  У Санкт-Петербурзі вшанували річницю дня народження Кобзаря [відео]
  Наступний матеріал
  Масова загибель сардин на узбережжі Каліфорнії
  Теги: