Качинський пообіцяв підписати Лісабонську угоду

  Польща передумала. Президент країни Лех Качинський пообіцяв підписати Лісабонську угоду, але за однієї умови - якщо своє "ні" скасує Ірландія. Лише вчора поляк шокував Євросоюз своєю відмовою підписувати договір.
  Лісабонська угода має замінити провальну Євроконституцію, але документ на референдумі не підтримали ірландці. Їх "ні" призупинило ратифікацію - згоду мали дати усі 27-м країн ЄС, а потому й Варшава і Прага назвали продовження ратифікації "безглуздим". У Польщі документ мав обов`язково підписати президент, хоча парламент країни схвалив Лісабонську угоду ще в квітні. 

  Без одноголосної згоди усіх членів Євросоюзу договір не набуде чинності, поки що його схвалили дев`ятнадцять з двадцяти семи країн. Лісабонська угода покликана реформувати ЄС та зробити ефективнішою систему ухвалення рішень, натомість чимало європейців побоюються, що документ посилить вплив великих держав в організації.

  Лех Качинський, Президент Польщі: "Якщо в Ірландії все буде добре, я маю на увазі, якщо Ірландія схвалить Лісабонську угоду без зовнішнього тиску, я теж поставлю свій підпис під цим документом".
  Попередній матеріал
  У Гонконґу зіткнулися 2 пороми
  Наступний матеріал
  Говерлу охоронятиме почесна варта
  Теги:
  Loading...