Кабінет міністрів Японії заборонив запускати реактор на АЕС Хамаока

  Кабінет міністрів Японії - заборонив запускати реактор на третьому енергоблоці АЕС Хамаока у префектурі Сідзуока, і планує зупинити ще два реактори на цій станції. У перспективі - Кабмін вимагатиме повного закриття АЕС. Адже за останніми дослідженнями в цьому регіоні, у найближчі 30 років може статися ще один потужний землетрус. На думку фахівців, система безпеки станції - його не витримає. Тим часом на АЕС "Фукусіма-1" - тривають роботи з ліквідації наслідків аварії.

  На першому реакторі аварійної "Фукусіми-1" - запрацювала вентиляція. Рівень радіації тут виміряють за два-три дні. Якщо він знизиться - фахівці почнуть встановлювати охолоджувальну систему. Поки що - заходити до приміщень реактора - небезпечно. Тим часом прем`єр-міністр Японії Наото Кан - виступив перед групою з ліквідації наслідків катастрофи в кабміні. 

  Наото Кан, прем`єр-міністр Японії: "Нам доводиться одночасно боротися на двох фронтах - із наслідками аварії на АЕС та землетрусу, але ми не маємо вибору".

  Імператор Японії Акіхіто та його дружина Мічіко - особисто контролюють відбудову зруйнованих регіонів. Вони відвідують найбільш постраждалі міста. Сьогодні - подружжя приїхало до міста Камаїсі у префектурі Івате, де зустрілися з мешканцями евакуаційного центру. За кілька днів -  вирушать до префектури Фукусіма.

  Перший житель Японії: "Наші речі були на першому поверсі будинку, тож усе знищене. Але мені вдалося знайти серед руїн оцю єдину світлину - на ній імператорське подружжя в 1997 році".

  Другий житель Японії: "Мені потиснув руку сам імператор! А потім я торкнувся руки імператриці, вона була такою  люб`язною - накрила мою руку своєю!"

  Хоча роботи з ліквідації наслідків катастрофи в Японії - триватимуть ще принаймні кілька місяців, життя у країні поступово налАгоджується. Уряд стверджує, що всі продукти, що експортуються з Японії - від харчів до автомобілів - цілком безпечні. І запрошують туристів відвідати країну. 

  "5 канал" 

  Попередній матеріал
  Набрання чинності закону про доступ до публічної інформації - фактично зірване
  Наступний матеріал
  Колотницька може отримати дозвіл на проживання в Норвегії
  Теги: