Ізраїльтяни масово залишають Сдерот (РОЗШИРЕНО)

  Припинити взаємні атаки закликає Ізраїль та ХАМАС Єврокомісія. Виконавчий орган ЄС оприлюднив відповідну заяву, де просить пропустити до Сектору Газа гуманітарну допомогу. Із заявою Єврокомісари виступили за кілька годин до початку екстреної зустрічі міністрів закордонних справ Євросоюзу у Парижі. Дипломати обговорюватимуть, як зупинити насильство та поновити перемир`я. Тим часом сам буремний регіон порожніє - налякані мешканці залишають домівки.
  Ізраїльтяни масово залишають Сдерот. Налякані нічними ударами мешканці перебираються до друзів та родичів в інших районах Ізраїлю. Від палестинської ракети тут загинули троє людей, є загиблі і в іншому ізраїльському місті - Ашкелон. Тож ізраїльтяни залишають небезпечну зону.

  Люди: "На жаль, ми змушені залишати місто. Діти дуже налякані. Сьогодні Кассам пролетів над головою дитини. Ми кидаємо все і тікаємо".

  Шукають прихистку і мешканці Палестини. У секторі Ґаза люди ховаються у мечеті, утім навіть їхні стіни не захищають від авіаударів. Цієї ночі від ізраїльської авіації загинули дванадцятеро палестинців. Серед них - дівчатка 10-ти і 12-ти років. На півдні Гази мешканці готують собі прихисток у школах, якими опікується ООН. Їхнє власне житло зруйноване авіаударами.

  Люди: "Усі мечеті під прицілом, одну за одною їх руйнують. Ми живемо поряд із мечеттю, тож змушені були залишити свій будинок. Якщо влучать у мечеть, наше помешкання теж зруйнують".

  Люди: "Ми прийшли до цієї школи і зараз тут облаштовуємося. Ніхто не пропонує допомоги, ми нікому не потрібні. Наші школи мали б відчинитися завтра, у дітей - іспити, але вони не зможуть їх скласти. Ми не уявляємо, що нас чекає".

  Ізраїльська операція у Секторі Газа триває четвертий день, кількість загиблих палестинців сягає близько трьох з половиною сотень. За даними ООН більш як шістдесят із них - цивільні. В Ізраїлі відкидають будь-яку можливість перемир`я із ХАМАСом доки є найменша загроза палестинських обстрілів. Офіційний Єрусалим готовий до тривалої багатотижневої боротьби.

  Дар`я Тарадай, 5 канал
  Попередній матеріал
  Моряки суден "Фаїна" та "Босфорус Продіджі" впевнені, що зустрінуть Новий Рік у полоні
  Наступний матеріал
  У 2008 році загинуло 60 журналістів,- "Репортери без кордонів"
  Теги:
  Loading...