Ізраїльський спецназ атакував гуманітарну місію: є жертви (відео)

  Міжнародний скандал на Близькому Сході. Ізраїльський спецназ атакував шість кораблів "Флотилії свободи". Судна мали доправити до сектора Ґаза 10 тисяч тонн гуманітарної допомоги. За різними даними загинули від 10 до 19 людей. Три десятки - поранені.

  З`ясувати, що сталося насправді - складно. Кожна зі сторін подає свою версію подій. І ці розповіді - діаметрально протилежні. Ізраїльтяни кажуть - зробили усе можливе, щоб уникнути кровопролиття. Стріляли лише у відповідь і перед початком штурму пропонували кораблям пришвартуватися у місті Ашдод і суходолом доправити вантаж до Ґази. Керівництво Ізраїлю навіть передало плівку, на якій видно, як солдат по рації звертається до флотилії.

  Ізраїльський солдат: "Ви входите у води, де йдуть бойові дії. Ця територія - під блокадою. Узбережжя Ґази закрите для морського сполучення. Ізраїльський уряд підтримує доправлення будь-яких гуманітарних вантажів мирному населенню Ґази і запрошує вас до порту Ашдод. Там його перевірять і ви зможете ескортувати вантаж до Ґази. Після цього на ваших же кораблях ви можете повернутися додому".

  Утім перевірити, чи насправді таке звернення було чи його записали заздалегідь для преси - неможливо. Активісти пропалестинсього руху встигли телефоном повідомити, що їх атакують ізраїльтяни. При цьому спецпризначенці перед тим, як вдертися на корабель, обстріляли судно. Коли військові захопили корабель - змусили усіх повимикати телефони. На цьому зв`язок з активістами припинився. Замість них заговорили представники організації Хамас, які у Ґазі очікували на вантаж.

  Їхаб Хуссейн, речник міністерства закордонних справ сектору Ґаза: "Ми звертаємося до усіх арабів - ви повинні щось зробити, чого ви чекаєте? Іранці та інші іноземці захищають нас. Ви також повинні стати на наш бік і зупинити сіоністську окупацію!"

  Ісмаїл Ханійя, прем`єр-міністр у секторі Ґаза: "Те, що сталося у Середземному морі у нейтральних водах - це порушення міжнародного права. Рада безпеки ООН не може мовчати і повинна припинити облогу сектора Ґаза".

  Флотилія свободи" складається з шести кораблів. Три - завантажені цементом, будматеріалами, фільтрами для води та інвалідними візками. На решті - шість сотень активістів. Серед них - лауреат Нобелівської премії миру, європейські законодавці та навіть 85-річний єврей, який пережив Голокост. Це вже дев`ята спроба активістів доправити гуманітарний вантаж до Сектора Ґаза. До війни 2009 року Ізраїль дозволяв такі акції. Пізніше чотири спроби закінчилися невдачею.

  Захар Симчич. 5 канал

  Попередній матеріал
  Їхати автобусами на промову Януковича пропонує депутатам Литвин
  Наступний матеріал
  Президент Німеччини Хорст Келер йде у відставку
  Теги: