Ізраїльські танки підтягнули на кордон із сектором Ґаза [відео]

  Ескалація конфлікту. Ізраїльські танки - підтягнули на кордон із сектором Ґаза - готується там наземна операція "Стовпи оборони". До цього сторони обмінювалися лише ракетними обстрілами, внаслідок яких загинули 16-ро людей.

  Протягом останньої доби Ізраїль - вразив понад сотню цілей на території сектора Ґаза. Головним завданням військових є влучити у підземні ракетні шахти. Напередодні через ракетний постріл - загинув чільник радикального крила руху ХАМАС - Ахмед Джабарі. Серед жертв збройного конфлікту - є жінки та діти. Усього ізраїльська армія в середу завдала понад 2 десятки авіаударів. Таким чином - відреагувала на обстріли ізраїльської території ХАМАСом упродовж останнього тижня.

  Джош Хантман, речник міністерства оборони Ізраїлю: "Міністр оборони Ехуд Барак дав завдання нанести удар по терористичній інфраструктурі Хамасу. Ізраїль продовжуватиме бомбардування, поки не впевниться у тому, що цілі - досягнуто".

  Новий ісламістський уряд Єгипту засудив дії Ізраїлю та назвав військове втручання "неприйнятним". На знак протесту офіційний Каїр - відкликав свого посла з Тель-Авіва. Єгипет наполягає на тому, що США - повинні втрутитися та припинити насильство.

  Мохамед Мурсі, президент Єгипту: "Ми - з народом Ґази та Палестини і будемо з ними, допоки зупинимо напади. За жодних обставин ми не будемо підтримувати агресію у секторі Ґаза. Ізраїльтяни мають зрозуміти це, військові дії лише посилять нестабільність й негативно вплинуть на безпеку в цілому регіоні".

  Припинити насильство в регіоні - закликає і Росія. На думку тамтешнього МЗС, ізраїльські обстріли - загрожують і без того нестабільному миру в регіоні.

  Сергій Лавров, міністр закордонних справ Росії: "То, что происходит сегодня в регионе, на Палестинских территориях, нас крайне беспокоит. Мы считаем, что незамедлительно необходимо прекратить обстрелы, удары и всякое насилие".

  А от США - повністю на боці Тель-Авіва. Вашингтон заявив, що дії Ізраїлю підпадають під самооборону. Держдепартамент Штатів засудив палестинських бойовиків за обстріл ізраїльської території. Радбез ООН - провів екстрене засідання щодо конфлікту. Утім, конкретного рішення або принаймні спільної резолюції - не ухвалив.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Відносини Москви з Вашингтоном можуть значно погіршитися
  Наступний матеріал
  Понад 250 людей намагалися зірвати зустріч грецьких і німецьких високопосадовців
  Теги: