5.ua

Ізраїль звільнив 26 палестинських в'язнів

  26 палестинських в'язнів звільнив Ізраїль у рамках угоди про поновлення мирних переговорів. Засуджені відбували терміни за вбивства ізраїльтян, скоєні щонайменше 2 десятиріччя тому.

  До звільнення палестинці провели за ґратами від 19 до 28 років. Вітати їх на волі на пунктах перетину кордону Західного берега річки Йордан та Смуги Ґази з Ізраїлем зібралися сотні людей. Рідні та близькі звільнених запалювали феєрверки, танцювали та співали пісень. Щоби відтіснити натовп від автобусів із амністованими, ізраїльські поліцейські застосували водомети. Це вже друга фаза амністії, першу групу палестинських ув'язнених Ізраїль відпустив на волю іще в серпні. Загалом на свободу мають вийти 104 людини. Зауважимо, що у липні палестинська та ізраїльська сторони після 3-річної перерви поновили мирні переговори, фінал яких запланований на квітень.

  Махмуд Аббас, президент Палестинської Автономії: «Сьогодні - наш другий момент щастя, а за 2 місяці - буде третій і так далі, допоки всіх в'язнів не  звільнять. Якщо усіх не відпустять, не буде і мирної угоди».

  Резек Салах, амністований: «Я дуже щасливий, не можу пояснити, що відчуваю. Але водночас мені сумно, бо тисячі в'язнів досі перебувають у тюрмах Ізраїлю. Сподіваюся, Махмуд Аббас зробить все можливе для їхнього звільнення».

  Попередній матеріал
  Російські слідчі розглядають дві версії у справі про авіакатастрофу літака
  Наступний матеріал
  Жертв вибуху, що його скоїв терорист-смертник у Тунісі немає