Ізраїль розпочав будівництво будинків на спірних територіях [відео]

  Ізраїль почав будівництво понад півсотні будинків на західному березі річки Йордан. Забудову відновили після закінчення мораторію на зведення єврейських поселень на спірних територіях.

  Темпи зведення нових будівель на західному березі Йордану  вражають. Понад п`ять сотень будинків  усього за три тижні. Саме стільки часу минуло відтоді, як припинив дію десятимісячний ізраїльський мораторій. Багато новобудов на територіях, які за будь-яким варіантом мирної угоди  відійдуть палестинцям. Кожен новий ізраїльський фундамент на цій території  може завадити продовженню мирних переговорів.  

  Мохаммед Іштайа, міністр житла Палестини: "У тимчасовій угоді, якої ми досягли з Ізраїлем, зазначається, що жодна зі сторін не має права на односторонні дії, які можуть загрожувати майбутнім переговорам. Це напряму стосується питання ізраїльських поселень. Зведення нових будинків  на спірних територіях - агресивний, загарбницький акт з боку Ізраїлю. Між тим, що офіційний Ізраїль говорить, і тим, що він робить - величезна різниця".

  Попередній будівельний бум на спірних землях стався два роки тому. Тоді на територіях, які Палестина вважає своїми, ізраїльтяни звели близько двох тисяч будинків. Нинішні темпи спорудження перевищують тодішні майже учетверо. Втім, прем`єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху вважає, що нинішнє будівництво ніяк не позначиться на можливій мирній угоді з Палестиною.

  Беньямін Нетаньяху, прем`єр-міністр Ізраїлю: "Дискусія про новобудови в ізраїльських поселеннях - штучна перепона для мирних переговорів із Палестиною. Самі палестинці погоджуються, що зводять на невеликій ділянці від усієї території. Я вважаю, що питання новобудов не вплине на можливу майбутню угоду".

  Прямі ізраїльсько-палестинські переговори розпочалися на початку вересня за посередництва США. Мораторій на будівництво ізраїльських поселень закінчився через три тижні після перемов. Дипломати Сполучених Штатів намагалися умовити Ізраїль продовжити заборону на спорудження ще хоча б на два місяці. За цей період планували домовитися про кордони майбутньої держави Палестини. Втім, офіційна Рамалла в перемовах заявила  для визначення кордонів двох місяців - недостатньо. Таким чином, ситуацію врегулювати не вдалося.

  Олена Кричковська, Олена Хоменко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Збитки від страйків у Франції перевищили мільярд євро
  Наступний матеріал
  В Чилі влаштували гучну вечірку на честь врятованих шахтарів
  Теги: