Ізраїль не пустить корабель із гуманітарною допомогою до Сектору Ґази

  Ізраїльська влада не пустить корабель із лівійською гуманітарною допомогою - до Сектору Ґази. Про це попередив міністр оборони країни Ехуд Барак. Спробу доправити вантаж безпосередньо до Ґази урядовець назвав провокацією. Натомість запропонував пропалестинським активістам розвантажитися в ізраїльскому чи єгипетському порту.

  Лівійське судно "Амалтея" з вантажем гуманітарної допомоги для Сектору Ґази таки вийшло з грецького порту в море. Корабель зафрахтувала доброчинна організація Фонд Кадаффі, яку очолює син лівійського лідера. У Триполі заявили, що місія - гуманітарна, і не має не меті провокацію чи будь-який інший ворожий крок щодо Ізраїлю. Екіпаж судна обіціяє дослухатися до усіх вимог Тель-Авіва. 

  Напередодні ізраїльські дипломати вели переговори щодо зміни курсу "Амалтеї". Судно мало прямувати у єгипетський порт Ель-Аріш. Там його планували розвантажити, а згодом, сушею, доправити вантаж до сектору Ґази. Утім кореспондент катарського телеканалу "Аль-Джазіра", що перебуває на кораблі повідомив - судно таки рушило у Ґазу. Своєю чергою ВМС Ізраїлю попередили - військові кораблі стежитимуть за "Амалтеєю" і змусять її змінити курс, якщо спробує дістатися спірного регіону.

  Судно "Амалтея" іде під прапором Молдови. На його облавку - дві тисячі тонн харчів і медикаментів, а також 15 активістів пропалестинських організацій і 12 членів екіпажу. Корабель прямуватиме до Сектору Ґази близько чотирьох днів. Останній екіпаж турецької "Флотилії свободи" з вантажем гуманітарної допомоги на початку червня захопили ізраїльські вояки. Тоді загинули дев`ятеро людей. Пізніше Тель-Авів під тиском міжнародної спільноти був змушений послабити блокаду Сектора Ґаза.

  Попередній матеріал
  Без віз залишилися діти-чорнобильці, які їхали на відпочинок до Англії
  Наступний матеріал
  Всі діти фігурантів "шпигунського скандалу" залишили США
  Теги: