Із надзвичайно високою явкою проходять парламентські вибори у Єгипті

  Без суттєвих порушень із надзвичайно високою явкою - проходять парламентські вибори у Єгипті. Роботу дільниць навіть вирішили продовжити на дві години. Для Єгиптян - це перші прозорі вибори за кілька десятиріч правління Хосні Мубарака. Голосування триватиме у кілька етапів. Остаточні результати - оприлюднять аж у середині березня. Наймовірнішими переможцями на виборах аналітики вважають ісламістський рух "Брати-Мусульмани".

  Виборчий комітет Єгипту не оприлюднює точних цифр явки, утім наголошує - вона вища, за сподівані показники. В черги до дільниць люди вишикувались від ранку. Для переважної більшості - це перше голосування на парламентських виборах, що має шанс стати чесним і прозорим. За часів Хосні Мубарака, кажуть єгиптяни, - на це не сподівалися.

  Абдель Моаз Ібрагім, голова виборчого комітету Єгипту: "Ми були здивовані високою явкою виборців, вищою, аніж очікувалось. Понад 90-сто відсотків дільниць успішно працювали вже від 9-ї ранку. На деяких - фіксували певні проблеми, але вони не стали несподіванкою і зараз - усе під контролем".

  Голосують за депутатів нижньої палати парламенту. Вибори відбуваються - у дев’яти із 27-ми провінцій. Решта прийде на дільниці - у середині грудня та на початку січня. Далі обиратимуть верхню палату. Остаточний результат - з’явиться аж у березні. На першому етапі у великих містах відкрили дільниці спеціально для жінок. Сюди приходять, переважно, консервативні мусульманки, що вимагають встановити в країні закони Шаріату. Це - електорат партії Брати Мусульмани, раніше - забороненої у Єгипті. Зараз ця політсила має шанс стати лідером перегонів. Такі - дані соцопитувань.

  Александрія, жінка: "Я хочу управління за законами шаріату, ось чому я тут. Не хочу, щоб хтось наказував мені знімати нікаб, коли я йду у коледж. Шаріат - моя головна мета. Якщо він запанує - я не буду переживати, чи буде робота в мого чоловіка, чи буде у нас житло". 

  Каїр, жінка: "Після революції - у Єгипті дуже приємно голосувати. Адже тепер наш голос має вагу".

  Бойкотувати вибори закликають населення тисячі протестувальників, що отаборились на площі Тахрір - звідки почалась революція маже рік тому. Тепер люди вимагають передати владу від військових - цивільним. На їхню думку - лише тоді вибори можуть стати насправді прозорими.

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Молочний комплекс відкрили на Київщині
  Наступний матеріал
  Президент найбільшого кримського байк-клубу загинув у Євпаторії
  Теги: