5.ua

Іванішвілі назвав свого наступника

  Свого наступника на посту прем'єр-міністра Грузії назвав Бідзіна Іванішвілі. Вибором лідера правлячої коаліції "Грузинська мрія" став тридцяти-однорічний міністр внутрішніх справ - Іраклій Гарібашвілі. До парламентських виборів 2012-го, коли "Грузинська мрія" прийшла до влади, майбутній глава уряду очолював благодійний фонд Іванішвілі. Керував він і студією звукозапису, в якій випускав свої пісні син чинного прем'єра.

  Бідзіна Іванішвілі, прем’єр-міністр Грузії: "Гарібашвілі продемонстрував кожному, що заслужив. Його обрання на посаду прем’єр-міністра - не випадковість. Він заслуговує на це. Впевнений: всі члени нашої команди переконані, що він буде добрим главою уряду".

  Іраклій Гарібашвілі, міністр внутрішніх справ Грузії: "Я обіцяю нашому народу, нашій країні, що продовжуватиму політику та будівництво, які почав Бідзіна Іванішвілі. Хочу подякувати коаліції, парламентській більшості, за довіру та майбутню підтримку кандидатури".

  Іраклій Гарібашвілі вивчав юриспруденцію та міжнародне право в Тбіліському державному університеті й французькій Сорбонні. На посаду прем'єр-міністра його кандидатуру формально внесе новообраний президент Грузії - Георгій Маргвелашвілі після інавгурації 17-го листопада. Потім Гарібашвілі на посту глави уряду має затвердити парламент. В опозиції, лідером якої є Михайло Саакашвілі, навіть теоретично не вистачить голосів, щоби заблокувати це призначення. Депутати ж коаліції вже висловили підтримку Гарібашвілі.

  Давид Бердзенішвілі, депутат парламенту Грузії від коаліції "Грузинська мрія": "Наш уряд вже давно працює ефективно. Там зібралася команда професіоналів з усіх напрямків. Тож відносна відсутність досвіду у наступного прем"єра не гратиме визначальної ролі. Ми підтримаємо кандидатуру Гарібашвілі як узгоджений вибір усієї коаліції".

  Бідзіна Іванішвілі неодноразово заявляв, що залишить посаду прем'єра, коли Михайло Саакашвілі піде з поста глави держави, а кандидат від "Грузинської мрії" виграє президентські вибори. Обидві умови здійснилися, й Іванішвілі оголосив, що дотримає слова. Новина про визначення кандидатури нового прем'єра відразу відтіснила обговорення результатів нещодавнього волевиявлення на другий план. Адже, згідно зі змінами до грузинської Конституції, тридцяти-однорічний глава уряду Гарібашвілі матиме набагато більше повноважень, ніж старший його на тринадцять років -  президент Маргвелашвілі.

  Олександр Войтко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  У Гатному перепоховали вояків, які загинули під час оборони Києва [відео]
  Наступний матеріал
  У США посилюють заходи безпеки на всіх летовищах
  Теги:
  Loading...