Івана Павла II приєднали до лику блаженних [репортаж, відео]

  Папа Бенедикт XVI - офіційно приєднав Івана Павла ІІ - до лику блаженних. Це - перший крок до канонізації понтифіка, тобто проголошення його святим. Сотні тисяч вірян зібралися в Римі, щоби на власні очі побачити церемонію. Таку ж кількість прочан місто приймало лише під час похорону Івана Павла ІІ.

  Святкові заходи з приводу беатифікації Івана Павла ІІ розпочалися ще напередодні. Понад 200 тисяч прочан зібралися на всеношну молитву на території античного Великого цирку. Більшість церков у Римі - були відкриті усю ніч. На світанку - люди почали збиратися на площі Святого Петра в очікуванні початку церемонії. Римська влада запевняє - до міста прибув принаймні мільйон прочан. Найбільше приїхали з Польщі, батьківщини понтифіка. Їх - понад 80 тисяч.

  Філіп, прочанин з Польщі: "Це дуже важливий день для нас усіх, не тільки для поляків, а й для всього світу!"

  Вероніка, черниця: "Це просто чудово бачити, що весь Рим - святкує. Зібралися представники церкви з цілого світу, люди всіх національностей. Ми спостерігали за ними з висоти й говорили "мамма міа, це прекрасно!".

  На церемонію прибули 90 офіційних делегацій з усього світу, зокрема й представники 5-ти європейських королівських домів та 16 глав держав. Окреме почесне місце на церемонії - відвели для французької черниці Марі Сімон-П`єр. Вона зцілилася від хвороби Паркінсона завдяки молитвам Папі Івану Павлу ІІ. Церква визнала одужання - дивом і ухвалила рішення про беатифікацію папи. Після завершення церемонії - усі віряни можуть вклонитися труні з мощами блаженного Івана Павла ІІ, яку виставлено в соборі Святого Петра, й ампулі з кров`ю понтифіка. Вона також виставлена як реліквія.

  Папа Іван Павло ІІ увійшов в історію як перший понтифік, який вибачився за помилки, допущені церквою за час її існування. Він був першим Папою, який відвідував Велику Британію, а також - мечеті, синагоги та євангелічні церкви. Іван Павло II канонізував більше святих, ніж усі попередні понтифіки разом. Він керував католицькою церквою упродовж 27 років. За цей час на папських аудієнціях побували близько 17 мільйонів вірян. Після святкування беатифікації мощі Івана Павла ІІ перенесуть до каплиці Святого Себастіяна. А мармурову плиту з його могили - перевезуть до Кракова в храм, який буде освячений в ім`я блаженного Івана Павла Другого.

  Попередній матеріал
  Лівія: під час авіаудару НАТО загинув син Каддафі
  Наступний матеріал
  Комуністи святкують Міжнародний День солідарності трудящих
  Теги: