Фото tapirr.narod.ru

Іудеї всього світу святкують Песах

  У євреїв почалося одне із найбільших і найдревніше свято Песах, яке знаменує Вихід іудеїв із Єгипту.

  У 2014 році Песах розпочався із заходом сонця 14 квітня і продовжиться до 22 квітня.

  Вся система іудаїзму заснована на пам'яті про Вихід і про подальші події, пов'язаних з набуттям Землі обітованої і побудовою власної незалежної держави.

  Порядок святкування Песаха детально визначений у Священному Писанні (Торі). Протягом усіх днів Песаха Тора забороняє в якому б то не було вигляді вживати в їжу квасне. Це та сама їжа, якої євреї не встигли запастися, коли покидали Єгипет. Також уникають тих продуктів, які можуть заграти. Солодові лікери, пиво та інші алкогольні напої на основі дріжджів заборонені.

  Єдиний хліб, дозволений в Песах, - маца, прісні хлібці з пшеничного борошна, якими поневолені євреї харчувалися в Єгипті та під час виходу звідти. Весь процес випічки маци з моменту додавання в борошно води не повинен перевищувати 18 хвилин. Борошно дозволено використовувати від одного з п'яти злаків: пшениці, жита, ячменю, вівса, полби.

  Кульмінаційним моментом Песаха є вечірня трапеза седер ("порядок"), яка влаштовується в перший вечір свята (у країнах діаспори - у перші два вечора).

  Седер починається після повернення з синагоги.

  Під частрапези вимовляються встановлені правилами благословення, читаються молитви і співаються псалми. Одним з обов'язкових умов є запрошення до участі в трапезі всіх нужденних, а також тих, хто не може відзначити свято в колі своєї родини.

  Традиційно під час седеру на стіл ставлять кращий посуд і срібло, свічки, кошерне вино, три великі шматки маци і спеціально прикрашений кубок для пророка Еліяху (Іллі).

  У перший день Песаха забороняються всі види робіт.

  У синагозі проводиться урочисте богослужіння. П'ять наступних днів називаються "звичайними днями свята" і вважаються робочими. У ці дні в Єрусалимі біля Стіни Плачу проводиться церемонія благословення священиків, в якій беруть участь тільки нащадки священицького роду левітів.Сьомий день Песаха завершує торжества свята і вважається неробочим. Він відзначається в радісній атмосфері, із співом і танцями. Опівночі в синагогах і в релігійних навчальних закладах влаштовується церемонія "поділу морських вод ".

  Єврейська діаспора відмічає Песах вісім днів. Для них святковими є лише перших два і останніх два дні.

  Попередній матеріал
  У Слов’янську діють особи, що прибули з Криму та РФ – мер міста
  Наступний матеріал
  США надали Україні 11 млн доларів на президентські вибори - ЗМІ