Італійці протестують проти антикризових заходів влади

  Італійці затягують паски. Парламент країни ухвалив новий пакет антикризових заходів, що має врятувати економіку від спаду. Згідно з ним - збільшать ПДВ, підвищать пенсійний вік держслужбовцям та запровадять новий податок для заможних громадян. Таким чином, уряд Берлусконі планує заощадити понад 50 мільярдів євро. Мешканці країни зустріли таке рішення влади протестами.

  Під час обговорення та голосування за новий пакет антикризових заходів італійські депутати одностайності не виявили. Проти нього проголосували триста парламентарів, за - усього на 14 більше. Втім, цього вистачило. Відтепер італійці візьмуться економити по-новому.

  Філіп Рьослер, міністр економіки Німеччини: "Італійські заходи економії - абсолютно вірна річ. Вони мають на меті збалансувати бюджет. А загалом - уряди усіх європейських нцій мають ефективно співпрацювати, щоби забезпечити стабільність Євросоюзу".

  У Італії зросте ПДВ. Збільшиться пенсійний вік: наприклад, жінки-держслужбовці йтимуть на пенсію не у 60, а у 65 років. Також реформи передбачають 3-відсотковий податок для громадян, чий прибуток перевищує триста тисяч євро на рік. Італійців такі перспективи - не тішать. Під парламентом зібралися сотні протестувальників. Спалахнули сутички з поліцією. 

  Через політику економії, яку провадить уряд Берлусконі, підтримка прем`єра у країні впала до рекордно низького рівня. Італійці побоюються, що нові спроби влади наповнити держскарбницю у результаті призведуть лише до зубожіння населення. Таку точку зору поділяє і опозиція.

  П`єр Луїджі Берсані, лідер опозиції: "Ми проти нових заходів економії. Влада намагається знайти гроші там, де їх просто нема. І виглядає усе так, ніби у кордонах однієї країни ми маємо дві держави: одну, повністю захищену від фінансових портясінь, та іншу, де люди страждають і стикаються з усе новими проблемами".

  В уряді твердять: без нових антикризових заходів країні не вдасться збалансувати бюджет. Не кажучи вже по зменшення зовнішнього боргу, який у Італії наближається до двох трильйонів євро. Втім, італійці вважають цей аргумент непереконливим. Профспілки країни - погрожують масовими акціями протесту. Не підтримують нововведень і мери низки міст, адже нові закони позбавлять їх коштів на розвиток транспорту, охорони здоров`я та комунальних служб. Аналітики ж попереджають: нові антикризові заходи у Італії не вирішать усіх проблем одразу, гарантувати фінансову стабільність держави зараз неможливо. Тож є ймовірність, що її економічний розвиток піде за грецьким сценарієм і над країною нависне загроза дефолту.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Угорський завод зобов`язали виплатити штраф за минулорічний витік відходів
  Наступний матеріал
  Масові акції протесту освітян в Мадриді
  Теги: