Історик: активність ісландських вулканів призводить до революцій

  Вулкан і революція - є у них дещо спільне. Принаймні так вважає історик Емануель Гарньє. Він стверджує - активність ісландських вулканів призводить до політичних та соціальних потрясінь. Попереднє велике виверження сталося напередодні французької революції 1789 року.
  Гарньє не вважає цей факт співпадінням. Він доводить, що попіл від ісландського вулкану Лакі знищив більшість посівів за шість років до відсторонення від влади Людовика XVI. У країні почався голод, тож незадоволення владою швидко зростало. Коли воно досягло піку - відбулася Велика французька революція. Гарньє наголошує на значній ролі стихійних лих в історії європейської політики та робить невтішні прогнози щодо цьогорічного виверження. 

  Емануель Гарньє, історик: "Потужні посухи, виверження вулканів і повені часто впливали на політичний ландшафт Європи. Після них відбувалися соціальні зміни в багатьох країнах. Виверження ісландського вулкану, яке викликало кризу авіаперевезень цього місяця, також може мати непередбачувані політико-економічні наслідки". 

  Попередній матеріал
  Питання про демаракацію україно-російського кордону можуть вирішити у травні
  Наступний матеріал
  Янукович та Азаров взяли участь у суботниках
  Теги: