Іспанська поліція розслідує зв'язки оточення Путіна з мафією – ЗМІ

  Віце-прем'єр, міністри і голова ради директорів "Газпрому" із найближчого оточення Путіна більше 10 років допомагали злочинній діяльності російській мафії в Іспанії.

  Люди з найближчого оточення президента РФ Володимира Путіна, у тому числі віце-прем'єр, два екс-міністри і голова ради директорів "Газпрому", понад 10 років допомагали діяльності в Іспанії одного з найбільших російських злочинних угруповань. Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на видання Bloomberg, яке отримало у своє розпорядження копію доповіді мадридських слідчих.

  Серед іншого, у документі зазначено: "Учасники "петербурзького Тамбовського угруповання" осіли в Іспанії в 1996 р., коли Путін був заступником мера Петербурга, аби налагодити відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом".

  488-сторінкову доповідь мадридських слідчих Хуана Каррау і Хосе Грінда, зроблену за підсумками десятирічного розслідування, 29 травня було направлено до Центрального суду. Каррау і Грінда у ході слідства виявили зв’язки злочинних кіл з діючими російськими силовиками та політиками. У матеріалах справи – тисячі записів переговорів, документи про банківські перекази і операції з нерухомістю. Слідчі просять суд розпочати процес над росіянами. Вони мають намір звинуватити у відмиванні, шахрайстві та інших злочинах 27 осіб.

  Слідство також добиватиметься конфіскації будинку на Майорці, який належить заступнику голови комітету Держдуми РФ з фінансового ринку Владиславу Рєзніку. За версією слідства, через Рєзніка імовірний лідер злочинного угрупування Геннадій Петров добивався призначення своїх людей на важливі посади в Росії в обмін на активи в Іспанії.

  Прес-секретар Путіна Дмитро Песков відреагував у коментарі Bloomberg назвав висновки іспанських слідчих "чистісіньким безглуздям за межами розумного". Рєзнік же заявив агентству, що закон не порушував, що він буде радий з'їздити до Іспанії і очистити своє ім'я в суді, а його відносини з Геннадієм Петровим були "виключно соціальними".

  Серед інших у доповіді названо імена колишніх і діючих російських чиновників вищого рангу: екс-прем'єра Віктора Зубкова, екс-міністра оборони Анатолія Сердюкова, нинішнього віце-прем'єра Дмитра Козака і голови Слідчого комітету Олександра Бастрикіна.

  Попередній матеріал
  Російський міністр культури пропонує ввести податки на голлівудські фільми – The Guardian
  Наступний матеріал
  Загинув росіянин, який командував взводом у "Азові"