Іспанська Каталонія потерпає від небаченої посухи (РОЗШИРЕНО)

  Місцеві мешканці охрестили це засухою століття. Дощі у регіоні йшли півтора року тому. У країні немає опадів і прісні джерела обміліли. Мешканцям Барселони бракує питної води. Її завозять у місто кораблями, проте для 5-мільйонного мегаполісу цього замало.

  Барселону почали рятувати танкери з питною водою. Перше судно привезло до міста двадцять тисяч кубічних метрів води. Утім, для п’ятимільйонного міста - це крапля в морі. Влада обіцяє - найближчим часом до берегів Каталонії мають пристати понад півсотні суден з питною водою.

  Марія Ґлорія Бернаді, домогосподарка: "Сподіваюся, влада країни робить все необхідне, щоб розв`язати цю ситуацію. Посуха досягла критичної точки. Важко повірити, що в один день ми відкриємо кран, і звідти не потече ані краплини. За все своє життя я не пам`ятаю такого жахіття. Хоча, може це і траплялося, але лише тепер я усвідомлюю, яка це проблема".

  У той час коли, місцеві рятуються як можуть, урядовці сперечаються, як убезпечитися від скрути надалі. Адже воду до Каталонії постачають з Франції, Італії та Португалії. У залежність від них регіон потрапив понад рік тому, коли обміліли власні джерела. Востаннє  дощ тут йшов вісімнадцять місяців тому.

  Томас Аззура, менеджер: "Система водопостачання Каталонії – у жахливому стані. Потрібно терміново будувати потужні заводи, які б очищували та зберігали питну воду. Потрібно затверджувати серйозні проекти, які врятують регіон".

  Утім, схоже стражданням іспанцям прийшов кінець і лихо, яке вже охрестили "Засухою століття" завершується. Подекуди випадають дощі, а синоптики прогнозують – надалі також дощитиме. Втім, кризу із питною водою швидко подолати не вдасться.

  Попередній матеріал
  На узбережжі Мексики виловили 14 нелегалів з Куби
  Наступний матеріал
  Жертв землетрусу у Китаї вже понад 13.000,- останні дані
  Теги:
  Loading...