Іспанія: масові акції протесту

  Профспілки протестують через антикризові заходи влади. А саме - проти скорочення зарплат бюджетникам і збільшення пенсійного віку на два роки - до шістдесяти семи. Скасовані авіарейси, із затримками курсують потяги та громадський транспорт.

  Воювати з владою проти антикризових заходів профспілки Іспанії вирішили не тільки демонстраціями. Протестувальники блокують автобусні маршрути. Залізниця і метро працюють з перебоями, авіакомпанії скасували рейси. 

  Хосе, пасажир: "Що взагалі коїться? Мій рейс відклали на невизначений термін. Мені не запропонували жодних варіантів".

  Рауль, пасажир: "Нам нічого не повідомляли з самого ранку. Ми сидимо тут і чекаємо, коли стане щось відомо про наш виліт".

  На вулиці столиці та інших великих міст Іспанії вийшли держслужбовці. Їх обурило, що уряд вирішив урізати їм зарплати на п`ять відсотків - щоби зменшити витрати з бюджету. Влада має намір скоротити розмір пенсій та збільшити пенсійний вік. Планують також підвищити податки.

  Хуліо Новілло, член профспілки: "Ми щосили гальмуємо рух транспорту. Затримуємо автобусні маршрути. Так висловлюємо протест через намір влади скоротити нам зарплати".

  Рафаель Гарсія, протестувальник: "Думаю, страйк - це єдиний ефективний спосіб спілкуватися з владою. Якщо ми, представники робітничого класу, не будемо відстоювати свої права - на нас тиснутимуть дедалі більше".

  Загальний страйк профспілки оголосили на двадцять чотири години. Подекуди спалахують сутички з провоохоронцями. У Мадриді поліція намагалася розігнати натовп демонстрантів, який блокував кілька автобусних маршрутів. Постраждали двадцятеро людей.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Тиждень моди стартував у Парижі
  Наступний матеріал
  Франція: хибна тривога у Парижі
  Теги: