Іспанія, Данія та Нідерланди визнали повстанський уряд Лівії

  Іспанія, Данія та Нідерланди - визнали національну перехідну раду - чинним урядом Лівії. Про це стало відомо перед початком засідання контактної групи у Римі. Учасники зустрічі обговорюють способи надання допомоги повстанцям та повалення режиму Каддафі. Під час засідання йтиметься і про можливість визначення терміну завершення операції в Лівії.

  У Римі - зібралися представники 20 країн, що входять до коаліції НАТО, та ведуть боротьбу з режимом Муаммара Каддафі. На порядку денному - шляхи надання фінансової та гуманітарної допомоги повстанцям. Відтоді, як конфлікт у Лівії перейшов у затяжне протистояння, повстанцям - катастрофічно не вистачає коштів. 

  Франко Фраттіні, міністр закордонних справ Італії: "Я цілком схвалюю впровадження спеціального фонду - інакше кажучи, тимчасового фінансового механізму, що дозволить ефективно та прозоро переказувати кошти Тимчасовій національній раді".

  Національна перехідна рада - хоче отримати позику в 3-ри мільярди доларів - зокрема, на харчі та медикаменти. Представник ради під час свого виступу зазначив, що у повстанців - вистачить коштів на продукти та ліки - лише до кінця травня. Соціальні виплати - рада зможе виплачувати ще протягом 6 місяців. Далі - їй буде потрібна допомога. На засіданні контактної групи - обговорюють також можливість посилення дипломатичного, економічного та політичного тиску на Каддафі. Зокрема, на цьому наполягають - Сполучені Штати.

  Гілларі Клінтон: "Міжнародна спільнота повинна відмовитися від будь-яких контактів із представниками Каддафі. Єдиний виняток - це якщо вони прийдуть здаватися. Необхідно призупинити контакти з посольствами Лівії, вислати дипломатів, які підтримують Каддафі, й надіслати представників до опозиції в Бенгазі".

  Контактну групу з Лівії створили наприкінці березня на міжнародній конференції в Лондоні. Перше її засідання - відбулося 13 квітня в столиці Катару, місті Доха. До групи входять міністри закордонних справ країн-учасниць операції в Лівії, зокрема Великої Британії, Франції, США, а також представники Африканського Союзу, Ліги арабських держав і ООН.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Папієв: В Україні є державна символіка, і вона має використовуватися під час святкувань
  Наступний матеріал
  В Україні перед вихідними похолоднішає
  Теги: