Ісландський вулканічний попіл може досягти Польщі та Чехії

  Ісландський вулкан Грімсвотн припинив виверження попелу. Про це заявила метеорологічна служба Ісландії. Із жерла йде лише пара. Утім, попіл, який уже потрапив до атмосфери, і досі перешкоджає роботі європейських аеропортів. Закриті летовища у Гамбурзі та Бремені. Невдовзі хмара може досягти Берліна, а потім - і повітряного простору Польщі та Чехії.

  Два аеропорти на півночі Німеччини припинили роботу у середу - через загрозу безпеки польотів. Завадила щоденним рейсам хмара попелу з ісландського вулкана Грімсвотн. Зазвичай, летовище Бремена приймає та відправляє 120 рейсів на добу, у Гамбурзі - 480. Утім зараз усі вони - скасовані.

  Пасажир: "Треба прийняти це так, як воно є. Безпека - на першому місці. Якщо польоти ризиковані, то я б не хотів опинитися на борту літака, коли на нього насувається хмара вулканічного попелу".  

  Півдню Німеччини попіл поки що не загрожує. А от столицю, Берлін, вулканічна хмара може накрити за лічені години. Під загрозою - повітряний простір Польщі. Попіл дістанеться і до Чехії. Утім, його концентрація буде невелика, і польотам - не загрожуватиме. Нормалізувалася ситуація у Великій Британії, де напередодні скасували до півтисячі рейсів. Поновили польоти і у аеропортах скандинавських країн, що працювали з перебоями у вівторок. Утім, летовища Фінляндії та Швеції попередили - сполучення із Німеччиною поки що перервали. Коли ж німецькі летовища поновлять роботу - невідомо. 

  Пасажирка: "Нам сказали почекати кілька годин, а тоді стане відомо - полетимо ми кудись, чи ні..."

  Вулкан Ґрімсвотн прокинувся у суботу. Хмара попелу із жерла сягнула висоти у двадцять кілометрів. Це виверження називають найсильнішим за останні сто сорок років. Зокрема, значно потужнішим за виверження ісландського вулкана Ейяфятлайокудль, який на кілька тижнів перекрив польоти над Європою. Але ісландські фахівці запевняють - зараз ця ситуація не повториться. І Ґрімсвотн поступово засинає.

  Нонна Стефанова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Медичний огляд Луценка у СІЗО не виявив загроз його життю
  Наступний матеріал
  Держави ЄС домовились про проведення стрес-тестів на АЕС
  Теги: