Іще одне судно захопили сомалійські пірати (РОЗШИРЕНО)

  Іще одне судно захопили сомалійські пірати. Цього разу - не пощастило бельгійському суховантажу "Помпеї". Корабель ішов на Сейшели. Пірати захопили його за кількасот миль до кінцевого пункту призначення. У Брюсселі уряд терміново зібрав нараду. Утім, ухвалити ефективний план дій не вдалося, бо - ані моряки, ані викрадачі не вийшли на звязок. Тому вимог піратів поки що ніхто не знає. За судном стежать з повітря. Для перехопленння "Помпеї" вже вирушили два французьких і один іспанський бойовий корабель, які патрулють Аденську затоку.
  Проблема сомалійських піратів турбує усе більше і більше країн. Напередодні у Брюсселі зібрали засідання бельгійського кризового центру - у зв`язку з захопленням у полон судна "Помпеї". Корабель тримав курс на Сейшели і мав доправити вантаж бетону і каміння. На борту  - 10 членів екіпажу. Двоє бельгійців, троє філіпінців, четверо хорватів та капітан - голландець. З судном втратили зв`язок, викрадачі поки не висунули жодних умов.

  Яак Рес, директор бельгійського кризового центру: "Нам відомо, що судно рухається до узбережжя Сомалі. Приблизно у середу в другій половині дня корабель повинен прибути до порту. Ми намагалися встановити контакт, але нам це не вдалося. Ні з нападниками, ні з командою у нас поки немає зв`язку".

  До боротьби з піратством закликають не тільки в Європі, але й у самому Сомалі. Заступник прем`єра країни виступив з заявою, де з одного боку закликав міжнародну спільноту активніше допомагати у боротьбі з корсарами. З іншого - намагався переконати власних громадян не допомагати піратам і усіляко протистояти їм. Як головний аргумент чиновник використав ісламське традиційне право - закони шаріату.

  Хаджи Адам, заступник прем`єр-міністра Сомалі: "Дуже шкода, що міжнародна спільнота звертає так мало уваги на проблему сомалійських піратів. Наш уряд робить усе можливе, втім цих зусиль замало (...) Ми мусульмани, а іслам вчить приносити усім мир. Бути піратом - це злочин. Наші закони кажуть - якщо хтось став піратом та вбиває невинних людей - кара за це - смерть. Ухвалення законів шаріату у Сомалі безсумнівно допоможе у боротьбі із піратством. Ми повинна зупинити їх силою чи будь-якими іншими засобами".

  Лише за цей рік сомалійські пірати атакували більше 80 суден. Зараз у полоні перебувають 18 кораблів та 310 заручників. Остання гучна подія - звільнення спецназівцями з США заручника - американського громадянина. Під час штурму кілька піратів загинули, деяких захопили у полон. Після цього корсари виступили з погрозами, що будуть розстрілювати заручників, якщо їх намагатимуться звільнити силою. До Аденської затоки,  чимало країн делегували військові кораблі. Втім, атаки продовжуються і судновласники подумують змінити маршрут і пливти у обхід Африки. Щоправда, це призведе до значного здорожчання перевезень.

  Захар Симчич, 5 канал
  Попередній матеріал
  Україна посідає 5 місце за рівнем релігійності серед країн Європи
  Наступний матеріал
  Італію знову трусило
  Теги:
  Loading...