Фото petrofilm.com

Іран пропонує Європі свій газ замість російського

  Іран готовий почати поставки газу до Європи, враховуючи російсько-український газовий конфлікт.


  Про це в середу, 24 вересня, президент Ісламської Республіки Хасан Роухані заявив своєму австрійському колезі Хайнцу Фішеру в кулуарах Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку, передає DW.

  Тегеран може постачати газ до Європи через Австрію.

  Як повідомляє агентство Reuters, в Євросоюзі серйозно розглядають питання про постачання газу з Ірану. "Іран входить в число наших головних пріоритетів як одна з середньострокових заходів, які допоможуть знизити залежність від російських поставок газу. Іранський газ може легко надходити до Європи, і намітилося явне політичне зближення між Тегераном і Заходом", - повідомило агентству джерело в Єврокомісії, який бере участь в розробці енергетичної політики ЄС.

  Іран має другі за обсягами запаси природного газу у світі після Росії, однак перешкодою для поставок до Європи є санкції проти Тегерану через ядерну програму.

  Ще однією проблемою є недостатня розвиненість газопровідної системи, пропускна спроможність якої значно менша від необхідних для ЄС об'ємів.

  Проте, за оцінками експертів, на яких посилається Reuters, в разі зняття санкцій найближчим часом і інвестування достатніх коштів у створення сучасного газопроводу, Іран міг би до початку 2020-х років відправляти до Європи 10-20 мільярдів кубометрів газу на рік.
  Попередній матеріал
  В Україну після лікування повернувся прикордонник, який зазнав тяжких поранень у Луганську
  Наступний матеріал
  Президент наказав тимчасово перекрити кордон із Росією
  Теги:
  Loading...